Правильний режим дня
Ви вже незліченну кількість разів збиралися лягти спати раніше, але ніяк не можете зробити задумане? Втома, нервозність, дратівливість - усе це симптоми, які говорять, що вам потрібно кардинально змінити свій розпорядок дня.
Почати варто з головного - точного визначення часу для прийому їжі. І вже відштовхуючись від визначеного часу, створювати свій основний режим і планувати інші справи.
- Якщо ваш робочий день починається з 09:00, а дорога до офісу займає менше ніж півгодини, то радимо підніматися о 07:00. За півтори години ви встигнете прийняти душ, поснідати, зробити потрібні домашні справи.
- Щоб прокинутися з гарним настроєм, відведіть хвилини 2-3 для того, щоб насолодитися ранком. Не схоплюйтеся з ліжка, дайте собі ще трішечки "фори". Після випийте склянку води натщесерце, відчиніть вікно і зробіть ранкову гімнастику.
- Сніданок заплануйте приблизно на 7-30, 8-00.
- Після сніданку та домашніх справ вирушайте на роботу. Якщо дозволяє час - пройдіть одну зупинку пішки. Або ж і зовсім дійдіть до офісу.
- Обов'язково сплануйте всі свої робочі справи. Систематизуйте свої завдання, ознайомтеся з системою планування GTD (поради Девіда Аллена), записуйте все, що хочете зробити.
- Не забудьте про перекус. Фрукти, склянка йогурту або чашка ароматного чаю. Можете запланувати його на 11-00.
- Повноцінний обід залиште на 14-00 - 15-00. Слідкуйте за тим, щоб у вашому раціоні були: м'ясо, овочі, риба.
- Після робочого дня вдома прийміть душ, переодягніться в зручний одяг, повечеряйте. Важливо в крайньому прийомі їжі не вживати гостру та смажену їжу. Краще зупинити свій вибір на салаті, сирі або легкому омлеті. Вечеря - не пізніше ніж за 3 години до сну.
- Перед сном можна випити склянку нежирного кефіру або молока.
- Якщо є можливість, чудово буде зробити невелику прогулянку перед сном. Хвилин 15 на свіжому повітрі забезпечить міцний і здоровий сон. Якщо ж такої можливості немає, тоді гарненько провітріть приміщення.
- Лягати спати краще не пізніше 23:00.