Що таке кріотерапія та чи можна її застосовувати саме вам
Кріотерапія - безболісний і простий метод лікування захворювань за допомогою рідкого азоту і його наднизької температури.
Види кріотерапії
Кріотерапія поділяється на локальну та загальну. Локальна кріотерапія впливає на уповільнення процесу обміну речовин в охолоджуваних тканинах. У цих тканин знижується споживання поживних речовин і кисню. Крім того, знижується здатність м'язів скорочуватися, а також збільшується кількість в'язкості синувіальної рідини. Загальна кріотерапія активує дихання жирової тканини, покращує обмін речовин, впливає на ендокринну систему.
Лікувальні ефекти кріотерапії це: протизапальний, судинозвужувальний, седативний, релаксувальний, регенераційний, анестетичний, аналгетичний, гемостатичний.
Протипоказання для кріотерапії
Без медичних показань можуть бути призначені тільки процедури, що належать до локальної кріотерапії. Але й перед нею проводять тест на індивідуальну переносимість холоду: на плече або передпліччя кладуть шматочок льоду розмірами близько трьох сантиметрів. Яскраво виражена реакція автоматично вважається протипоказанням для проведення процедури.
Існують і інші протипоказання до кріотерапії.
- У жодному разі не можна використовувати кріолікування у випадках хронічних захворювань нервової системи, серцево-судинної системи, сечовидільної системи, а також органів дихання.
- Кріолікування також не використовується, якщо присутній гострий декомпенсований стан з боку внутрішніх органів, яскраво виражена патологія магістральних судин і артеріальних судин.
- Також не можна призначати і використовувати кріолікування в разі хронічних або гострих захворювань крові, а також гострих інфекційних захворювань.
Коли потрібна консультація?
Кріолікування можливе в разі хронічних вогнищ локальної інфекції, навіть за умови постійних рецидивів, але призначається виключно як допоміжна терапія. У разі кріодеструкції родимок потрібна попередня консультація, причому як зі спеціалістом, так і з дерматологом.