Як зміцнити імунітет дитини? Поради лікаря-отоларинголога
Одне з правил – це своєчасне запобігання захворюванню. Давайте більш детальніше розберемося у всіх нюансах загартовування.
Тренування може бути абсолютно простим – почергове обливання холодною і гарячою водою передпліч – від кисті до ліктя. Температура холодної води – +20 ° C, гарячої – +35 ° C – це сама терпима різниця в 15 ° C.
Обливання треба робити щодня по 5-7 хвилин в день, вранці або ввечері. Особливо добре така процедура підходить дітям.
Ще один варіант – це взяти невеликий килимок з поролону, змочити його холодним настоєм рослин, що підвищує імунітет, і постояти на ньому босоніж.
Що стосується медикаментозного втручання, то тут є кілька варіантів. Профілактику лікарськими препаратами можна розділити на тривалу та екстрену. Перша має на увазі стимуляцію організму на вироблення власного інтерферону – речовини, за допомогою якої ми і захищаємося від вірусних інфекцій. І дітям, і дорослим підходять препарати ехінацеї та полоскання горла відваром ромашки.
Плюс – для дітей старше 6 років і дорослих – прийом препаратів, індукторів інтерферону. Трави працюють менш яскраво, зате вони більш доступні і мають менше протипоказань.
Екстрена профілактика – це прийом препаратів уже готового інтерферону. Їх слід застосовувати, коли всі навколо хворіють, а ви ще нічого не зробили для захисту.
У таких ситуаціях треба орієнтуватися на два терміни.
Перший – «профілактика при загрозливому контакті».
Наприклад, ви ведете дитину туди, де вже можуть бути хворі, – в дитячий садок, школу, на свято. Тоді простий засіб – мазь, що містить інтерферон, в ніс. Варто пам'ятати, що деякі мазі активні тільки щодо респіраторно-синцитіальних та риновірусів. Аденовіруси вони пропускають.
Друге – профілактика при постійному контакті.
Вихід – свічки з інтерфероном. Їх треба застосовувати, тільки коли контакт з інфекцією відбувся. Як це можна дізнатися? Забираєте дитину з садка – акуратно запитайте у вихователів, як сьогодні справи в групі. Може, у когось підвищена температура? Або половина дітей вже відверто сопливі? Якщо менше половини – не страшно. Якщо більше, та ще й з температурою, то ввечері дитину доведеться піддати «екзекуції» і вставити таку свічку. На ранок слід виміряти температуру: раптом свічка не зробила свою роботу?
Заведіть кішку
Вважається, що кішки підвищують імунітет своїх господарів, захищають їх від серцевих захворювань, сприятливо впливають на нервову систему. Температура тіла кішки 38-39 градусів, і якщо людина захворіла на застуду, то кішка, лягаючи поруч, прогріває організм і в результаті допомагає впоратися із застудами та збільшує опірність свого господаря до стресів.
Народні засоби для імунітету
Корінь цикорію відмінно зміцнює імунітет і захищає від вірусів.
Спробуйте також зміцнити організм малюка за допомогою соку каланхое.
Хорошу імуностимулюючу дію мають харчові дріжджі. Приймати їх слід протягом місяця (не менше 50 грамів на тиждень), розводячи невелику частину в кип'яченій воді без цукру.
З рослинних речовин, що володіють вираженою імуностимулюючою дією, варто звернути увагу на настої елеутерокока, женьшеню та китайського лимонника.