
Темні кола під очима – спадковість чи здоров'я
Коли під очима виникають припухлості, темні кола або синява, на які хитрощі тільки не йдуть люди, щоб позбутися цих свідчень недосипу!
Особливо стараються жінки.
Але як з'ясувалося, в колах під очима не завжди винен недосип або вчорашня вечірка. За твердженням американських учених, поява темних кіл може бути, зокрема, і спадковою.
Види кіл Кола під очима діляться на три види:
- Синюваті судинні прожилки. Вони з'являються через стоншення шкіри з віком, через що стають видні дрібні судини;
- Пігментаційні. З'являються у тих жінок, чия шкіра насичена меланіном з надлишком. Як правило, така шкіра вирізняється підвищено яскравим кольором;
- Набряклі. Такі кола з'являються в разі зайвого скупчення рідини в тканинах. У деяких випадках однією з причин є поганий кровообіг. У разі появи набряків одними з імовірних причин можуть бути стрес, куріння, погане харчування.
Методи лікування
Позбутися кіл під очима можна за допомогою різних методів, наприклад, за допомогою різних масок. Наприклад, непогано допомагає сирна маска. Вона досить проста: дві ложечки сиру загорнути в шматки тканини й залишити на десять хвилин на повіках.
Також можна заварювати трав'яні компреси для поліпшення кровообігу. Для цього потрібна склянка окропу й одна столова ложка сушеної волошки, кропу, розмарину або ромашки. Настоювати близько шести-семи годин. Компреси прикладати до повік на десять-п'ятнадцять хвилин.
У деяких випадках може допомогти лазерна терапія - але тільки в деяких, тому перед застосуванням настільки сильнодіючих методик слід проконсультуватися у лікаря.
Також, після консультації з лікарем можна застосовувати кріомасаж. Кріомасаж покращує кровообіг і регенерацію, допомагає зміцненню стінок кровоносних судин. Крім того, за допомогою кріомасажу відновлюється водоутримувальна здатність шкіри і стимулюється метаболічна активність клітин. Тому кола з-під очей якщо й не зникають повністю, то значно висвітлюються.