
Набридли посічені кінчики? Позбавляємося їх раз і назавжди!
Як правило, проблема посічених кінчиків виникає у власниць довгого волосся. Погодьтеся, так не хочеться стригтися, коли дорогий кожен сантиметр. Тому важливо знати, чому відбувається розшарування кінчиків волосся, як запобігти проблемі та протистояти їй.
Причини виникнення посічених кінчиків
Живлення волосся відбувається так: від коренів корисні речовини надходять до кінчиків. Однак через брак вітамінів вони просто "не доходять" до кінчиків волосся, внаслідок чого локони виглядають тьмяними, млявими, волоски шаруються.
Кожна волосина вкрита ліпідною оболонкою, яка ушкоджується під впливом зовнішніх чинників: сушіння феном, укладання, накручування з використанням плойки та випрямляча, внаслідок тривалого перебування під сонцем. Якщо вона пошкоджується, у волосся перестає надходити волога. Ця оболонка складається з лусочок, щільно прикріплених між собою за допомогою керамідів.
Як боротися з посіченими кінчиками
Зробити стрижку
Кажуть, якщо у вас довге волосся, потрібно часто стригти кінчики. Правильно кажуть, адже якщо волосся завдовжки понад 30 см, поживні компоненти просто не доходять до кінчиків. Це провокує виникнення розшарування. На думку фахівців, якщо у вас нормальне або жирне волосся, рекомендується робити стрижку раз на три місяці. Тим, у кого сухе волосся - через кожні півтора - два місяці.
Щоб лікувальні речовини надходили до кінчиків волосся, рекомендується робити стрижку "гарячими ножицями". Вона робиться за допомогою спеціальних ножиць - у них вбудований датчик, що регулює температуру. Під час такої стрижки кінчики ніби "запаюються", що дає змогу надовго зберегти вологу і поживні речовини.
Поміняти гребінець
Пам'ятайте про те, що розчісувати волосся потрібно мінімум двічі на день. Під час розчісування подразнюються нервові закінчення шкіри голови, поліпшується кровообіг. Після цього волосся стає гладким і еластичним, оскільки жир, що накопичується біля коріння волосся, розподіляється по всій його довжині.
Гребінець має бути з натурального матеріалу. Найкращим вважається гребінець із дерева, він не травмує, не електризує волосся, тому його можна також використовувати перед сном. Масажна щітка підійде в тому разі, якщо необхідно поліпшити кровообіг шкіри голови. Користуватися постійно нею не рекомендується. Металевий гребінець краще використовувати виключно під час створення зачісок і начісування, метал сильно травмує волосся. Брашинг ефективний тільки під час укладання за допомогою фена, його використовують для надання волоссю об'єму або випрямлення.
Посічене волосся - проблема, з якою необхідно боротися. Почніть з правильного підбору шампуню, не забувайте про лікувальні маски, бальзами та ополіскувачі. У будь-якому разі, перш ніж вдатися до крайніх заходів, найкраще проконсультуватися з лікарем.