Викривлення носової перегородки
Пряма носова перегородка зустрічається набагато рідше, ніж викривлена. Причиною найчастіше стають хронічні захворювання і дрібні дитячі травми. Незначне викривлення може бути практично непомітним як зовні, так і симптоматично.
- 1 ступінь - невеликі відхилення від серединної лінії;
- 2 ступінь - частина носової перегородки розташована на середині між бічною поверхнею носа і серединною лінією;
- 3 ступінь - ділянка перегородки практично торкається бічної поверхні носа;
Причини та симптоми викривлення носової перегородки.
Викривлення носової перегородки трапляється через найрізноманітніші причини. Це може бути патологія в разі нерівномірного росту організму, компенсаторне викривлення, яке з'являється через постійне подразнення хрящової ділянки перегородки чужорідним тілом, яке перебуває в носі, а також викривлення через травму, після якого можуть неправильно зростися кістки через відсутність правильного догляду.
Необхідно проводити виправлення носової перегородки в тому разі, якщо постійно і без певної причини відбуваються носові кровотечі, головні болі, утруднене носове дихання, періодично запалюються навколоносові пазухи, постійно повторюються і погано піддаються лікуванню гострі та хронічні синусити.
Також можливе утруднене дихання, погіршення здатності сприймати запахи, поява сильного хропіння. Діагноз "викривлення носової перегородки" ставить виключно лікар на консультації.
Способи визначити викривлення.
Визначають викривлення за допомогою таких способів:
- Загальний огляд.
- Риноскопія (огляд за допомогою спеціального дзеркала).
- Огляд після обробки судинозвужувальним засобом із застосуванням ендоскопа.
Лікування викривлення носової перегородки проводиться виключно хірургічним способом. Перед здійсненням операції потрібно здати аналіз крові, отримати довідку від терапевта і стоматолога, зробити рентген пазух носа, флюорографію та ЕКГ. За наявності алергії на знеболювальні речовини необхідно поговорити з анестезіологом і підібрати відповідну анестезію. Операцію проводять під наркозом, під час операції прибирають гребінь або ж випрямляють перегородку. Після операції потрібно провести до трьох днів у стаціонарі.
Протипоказання до операції:
- проблеми зі згортанням крові;
- період менструації (для жінок);
- гострі інфекційні або вірусні захворювання;
- вік до і включно 18 років;
- підвищений артеріальний тиск;
Після операційного лікування перегородки носа зникає закладеність носа, поліпшується дихання, минають періодичні синусити. Поліпшується здатність розрізняти запахи, припиняються "безпричинні" головні болі. У деяких випадках минає хропіння. Також разом з операцією з виправлення носової перегородки в деяких випадках проводять ще й ринопластику - операцію зі зміни форми носа. Про післяопераційний процес розповідає наш хірург-отоларинголог: