Як правильно засмагати. Правила безпечної засмаги
Засмага шкідлива для здоров'я, від неї старіє і втрачає пружність шкіра, збільшується ризик ракових захворювань. Однак вітамін D, який надходить в організм людини під впливом ультрафіолетових променів, є дуже корисним. Що ж робити в цій ситуації? Засмагати чи ні? Засмагати. Тільки правильно.
Засмага - зміна тону шкіри зі світлого на темніший внаслідок відкладення меланіну в нижніх шарах шкірного покриву, що відбувається під впливом сонячних променів.
Зверніть увагу на час приймання сонячних ванн
Усім відомо, що засмагати не рекомендується з 11 до 15 години, коли ультрафіолетові промені мають найвищу інтенсивність. Перепона у вигляді хмар ультрафіолету не страшна, тому навіть у похмурий день намагайтеся засмагати в цей час.
Слідкуйте за тривалістю сонячних ванн
Під час першого контакту шкіри з сонячними променями на сонці можна перебувати тільки 10-15 хвилин, поступово збільшуючи тривалість сонячних ванн на 10-20 хвилин. Більшу частину часу на пляжі рекомендується проводити в тіні, або, надівши легкий одяг і головний убір світлих тонів.
Користуйтеся сонцезахисними кремами грамотно
Підберіть засіб, який буде підходити саме вашому типу шкіри. Купуйте продукти тільки із зазначеними на упаковці індексами захисту SPF і PPD. Наносити крем на шкіру слід за півгодини до контакту шкіри з сонцем, ретельніше - на плечі, коліна, груди.
Не рекомендується використовувати перед походом на пляж парфуми, туалетну воду, ефірні олії, креми, які містять вазелін і гліцерин.
Слідкуйте за режимом харчування
Засмагати натщесерце не можна, як і одразу після прийому їжі. Найоптимальніший час - година-півтори після їжі. Під час перебування на пляжі в жодному разі не можна вживати алкоголь, краще утриматися від лимонаду та інших газованих напоїв, найоптимальніший варіант - проста вода.
Кому засмагати не можна
Людям з онкозахворюваннями, меланомою, псоріазом, після проходження курсу хіміотерапії, прийому антибіотиків, а також вагітним приймати сонячні ванни заборонено.