Три ступені хропіння:
Перша ступінь – легка. Її характеризують тихі монотонні звуки, які злегка нагадують котяче муркотіння. Виявляється дана ступінь хропіння лише в положенні на спині.
Друга ступінь – середня, характеризується гучним хропінням в аналогічному становищі. Коли людина повертається на бік, хропіння злегка зменшується. При лежанні на животі хропіння при такому ступені майже не проявляється.
Третя ступінь – важка, відрізняється надмірно гучним хропінням з переливами. Найчастіше створюється враження, що сплячий може захлинутися. Лікування хропіння в цьому випадку є обов'язковим, оскільки це не тільки заважає спати оточуючим, але також насторожує, чи не задихнеться людина уві сні?
Способи лікування хропіння
В першу чергу, якщо вас турбує хропіння, лікування повинно бути спрямоване на відновлення носового дихання, тобто позбавлення від закладеності. Якщо ж ситуація більш запущена, найбільш вірним рішенням буде звернутися в кріоцентр, де кваліфіковані експерти в даній сфері зможуть швидко та ефективно вирішити вашу проблему. В якості додаткових заходів можна використовувати СИПАП – пристрій, що забезпечує форсований потік повітря через рот.
Якщо після використання згаданих методів вас все ще турбує хропіння, слід застосувати хірургічне лікування. В даному випадку видаляється частина м'якого піднебіння і язичок. Даний метод агресивний і йому є відмінна альтернатива – кріолікування хропіння, яке має на увазі лише промороження язичка. Так провокується його зменшення, а сама процедура відбувається безболісно і в сидячому положенні. Пам'ятайте, якщо у вас легка ступінь хропіння, не варто запускати ситуацію – прийміть заходи відразу. Намагайтеся правильно лежати уві сні, підберіть зручну подушку та в разі ускладнень звертайтеся в центр КріоЛоріка.
При виникненні питання, як лікувати хропіння, для початку слід згадати, що існує кілька методів, які пов'язані з відвідуванням медичного закладу. Найчастіше від нього можна позбутися, скинувши пару зайвих кілограмів, кинувши палити та пити. Також варто поберегти себе від зловживання снодійним, якщо у вас, наприклад, безсоння, і скористатися більш щадними засобами.
Багато людей не звертають уваги на дане явище, однак це в корені неправильно. Крім неприємностей, які ви приносите іншим, хропіння є певним сигналом проблем в організмі, які можуть вилитися в серйозне захворювання.
Одним з найнебезпечніших явищ, супроводжуючих хропіння, є синдром припинення дихання в процесі сну (так званий СОАС). При цьому з'являється ризик, що після зупинки ви можете перестати дихати зовсім. Тому лікарі рекомендують застосовувати всілякі способи лікування хропіння.
Причини хропіння: анатомія
З точки зору анатомічної будови тіла дане явище може бути викликано:
- викривленням перегородки носа;
- вузьким проходом носоглотки, викликаним генетичними збоями;
- наявністю поліпів в носовій порожнині;
- збільшеним розміром піднебінного язичка;
- порушенням прикусу через зменшення нижньої щелепи;
- розпуханням мигдалин;
- ожирінням.
Лікування хропіння шляхом лікарського втручання необхідно в наступних випадках:
- переривчасте і гучне;
- невеликі зупинки дихання під час сну;
- неспокійний перебіг сну;
- часте сечовипускання в нічний період;
- головний біль вранці;
- сонливість у світлий час доби;
- втома хронічного типу;
- неуважність і зниження пам'яті;
- збільшення артеріального тиску;
- надмірне підвищення ваги.
Комплекс цих симптомів є «дзвіночком» до відвідування поліклініки.
Методи лікування хропіння можна умовно розділити на дві категорії: хірургічні та терапевтичні. У зв'язку з тим, що причин захворювання може бути дуже багато, відповідно було розроблено чималу кількість методик. Жодна з них не дає гарантії повного одужання, і до кожного пацієнта повинен бути застосований індивідуальний підхід для досягнення максимального ефекту.
Якщо описані народні засоби ніяк не допомогли, значить проблема криється в чомусь іншому. І з нею допоможе впоратися кваліфікований фахівець.
Лікування хропіння за допомогою гомеопатії
Навколо цього варіанту вирішення проблеми вже кілька десятків років точаться суперечки. Однак ефективність гомеопатичних препаратів в окремих випадках не можна скидати з рахунків. Зазвичай в ході лікування пацієнтові призначаються таблетки, які необхідно класти під язик і розсмоктувати. Такі медикаменти не мають протипоказань, окрім небажаного використання під час вагітності. Мінусом є те, що неможливо позбутися СОАС (судячи з відгуків лікування хропіння) таким способом.
Хропіння, як наслідок фізіологічних особливостей організму
Нерідко описуване явище може мати позиційну причину: під час сну на спині у людини западає язик, тому лунають характерні звуки під час вдиху. У цьому випадку досить просто не спати на спині та правильно підібрати подушку.
Найкраще купити ортопедичний варіант. Єдиним недоліком такого методу є лише усунення позиційного хропіння.
Ротові пристосування
Існують різні моделі пристроїв, одні з яких механічним шляхом дратують піднебіння, підвищуючи тонус, інші просто не дають щелепі зміститися назад. Мінусом тут є незручність сну та ефективність лише при не ускладненому хропінні.
Хірургічне втручання
Лікування хропіння в Києві хірургічним способом проводиться в двох напрямках:
- позбавлення від анатомічного дефекту, який був першопричиною;
- пластична операція на піднебінні.
Рішення приймає фахівець виключно після обстеження.
Пластику можна здійснювати або припіканням за допомогою лазера, або точковою дією холоду. В теорії принцип роботи двох способів однаковий: слизова покривається опіками термічного характеру, при цьому починається запалення. А в процесі загоєння маса тканин зменшується. Варто відзначити, що після пластики пацієнта певний час мучить біль, характерний для ангіни. Даний спосіб є ефективним лише при усуненні легких форм храпу. Однак відкрите хірургічне втручання може нести ризики, пов'язані з великою втратою крові, погіршенням стану пацієнта і т. д.
Тому вибір на користь кріології є порівняно більш щадним рішенням для хворого. При цьому реабілітаційний період після процедури протікає менш болісно, а пацієнт може не перебувати в стаціонарі. Таким чином, якщо вас мучить хропіння, лікування в Києві в кріоцентрі буде оптимальним варіантом.