Аденоїди у дітей, лікування та видалення аденоїдів у клініці Кріолорика, Київ
На сторожі нашого здоров'я стоїть імунна система, представницею якої є лімфоїдна тканина. Саме там відбувається утворення клітин, які визначають, чи небезпечний вірус або бактерія для організму людини. Максимальна кількість лімфоїдної тканини міститься в кишківнику, але дуже важлива, хоч і не така велика її частина міститься в глотці та носоглотці.
Вона розташовується у вигляді скупчень і утворює так зване кільце Пирогова - Вальдейєра, яке складається з таких мигдалин:
- Язикова.
- Піднебінна.
- Носоглоткова або глоткова.
- Ділянки тканини біля глоткових усть слухових труб.
Зустріч патогенного мікроорганізму і клітин імунітету - це пусковий механізм виникнення запальної реакції в місці первинного контакту. Найчастіше першою на шляху патогенних мікроорганізмів стає носоглотковий мигдалик, його запалення називається аденоїдитом. Часті запалення провокують розростання аденоїдної тканини і, як наслідок, виникнення аденоїдів.
Клінічні симптоми аденоїдів у дітей.
Аденоїди у дітей - це одне з найпоширеніших захворювань, з якими стикається дитячий отоларинголог. Найчастіше пацієнти скаржаться на:
- Утруднення носового дихання.
- Зниження слуху: постійне або періодичне.
- Часті виникнення ГРВІ.
- Короткі періоди повного здоров'я.
- Ускладнення ГРВІ у вигляді бронхітів, трахеїтів або ларингітів.
- Зниження працездатності: дитина непосидюча, у неї погана пам'ять.
- Зміни виразу обличчя.
- Гнусавий голос, проблеми з правильною вимовою букв.
Усі ці симптоми на перший погляд здаються нестрашними, і батьки хворих дітей не завжди вчасно звертаються до лікаря та починають лікування аденоїдів із великим запізненням. Це призводить до виникнення вогнищ хронічної інфекції, до незворотних змін складових зовнішнього вуха (барабанна перетинка), до виникнення "аденоїдного" обличчя.
Діагностика аденоїдних вегетацій
У важких випадках діагностувати аденоїди в дітей можна навіть під час зовнішнього огляду - настільки характерною є зовнішність у таких пацієнтів: постійно відкритий рот, верхні різці, що виступають вперед, байдужий вираз обличчя.
Як інструментальний метод діагностики використовується задня риноскопія. На жаль, у дітей до року цю процедуру провести практично неможливо. У таких випадках носоглотку досліджують пальпаторно, обмацуючи її склепіння, хоани, трубні валики.
Нерідко аденоїди, лікування яких залежить від ступеня розростання лімфоїдної тканини, настільки невеликі, що їх видалення може і не знадобитися. Існує 3 ступені аденоїдних вегетацій:
- I ступінь - дихання дитини не утруднене під час неспання, але коли малюк спить, то носом він майже не дихає.
- II ступінь - дитина майже не дихає носом, рот напіввідкритий, вночі малюк хропе.
- III ступінь - дихання здійснюється тільки через рот, з'являються порушення слуху, гайморит та інші ускладнення.
Лікування аденоїдів у дітей
Лікування аденоїдів першого ступеня проводять консервативно: призначають судинозвужувальні краплі, нормалізацію мікроклімату в місці проживання дитини, рекомендують промивання носа гіпертонічним розчином NaCl.
Якщо у дитини спостерігається збільшення мигдалини II або III ступеня, проводиться видалення аденоїдів. Ця операція найчастіше проводиться за допомогою загальної анестезії. Місцеве знеболення можна використовувати, якщо в дитини алергія на препарати для внутрішньовенного наркозу.
Видалення аденоїдів можна проводити кількома способами:
- За допомогою ендоскопа.
- Класичним способом.
На жаль, дуже часто аденоїди, лікування яких полягало в оперативному втручанні, з'являються знову і тоді потрібна повторна операція. Іноді дитина може перенести до 4-5 аденотомій.
Лікування аденоїдів низькими температурами - кріотерапія - один із найсучасніших методів терапії розростання носоглоткового мигдалика. Перевагою цього способу є його абсолютна безболісність і невелика кількість протипоказань. Уже після 2 процедур дитина зможе забути про нежить і хропіння під час сну.
Лікування аденоїдів у дітей раніше проводилося тільки хірургічним методом, проте він показав свою неспроможність в умовах сучасного розвитку медицини. Ця методика, незважаючи на усунення самої проблеми, несе масу негативних наслідків.
По-перше, вона травмує як фізично, так і психологічно. Крім болючості процедури, на дитину очікує стрес, пов'язаний з нею. По-друге, на місці проведення операції відбувається процес рубцювання тканини. Надалі ці рубці можуть ускладнювати дихання. По-третє, складність і болючість процедури стає причиною того, що процес подальшої реабілітації часто затягується.
Тому, коли йдеться про аденоїди у дітей, лікування хірургічним шляхом втрачає власну актуальність. На зміну йому приходять більш сучасні методи, про які вже згадувалося.
Про кріолікування аденоїдів у дітей відгуки переважно дуже позитивні. Ця методика має масу переваг.
Серед головних із них слід зазначити:
- безболісність процедури - вона позбавляє вашу дитину і від фізичного болю, і від психоемоційного стресу (якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як аденоїди у дітей, лікування без операції забезпечить сучасне обладнання);
- порівняно недовга тривалість сеансів і відсутність необхідності у великій їхній кількості - всього кілька процедур позбавлять ваше чадо аденоїдів;
- щадний режим проведення, завдяки якому слизова носоглотки не піддаватиметься травмувальним чинникам (наслідок - відсутність рубцювання);
- повна безкровність кріопроцедур.
Коли йдеться про таке медичне питання, як аденоїди у дітей, симптоми та лікування взаємопов'язані між собою. Однак у варіантах терапії не слід експериментувати, оскільки це може стати причиною безлічі проблем. Деякі батьки помилково вважають, що вони зможуть вилікувати свою дитину з аденоїдами за допомогою народних методів лікування. Однак така думка є дуже помилковою і часто вона стає причиною цілої низки негативних наслідків.
Якщо дитину вчасно не лікувати, у неї розвивається хропіння, починаються хронічні головні болі. Крім цього, ускладнене нове дихання стає причиною того, що вона починає дихати ротом. У підсумку поступово відбувається процес деформації лицьових кісток і щелепи. Для позначення комплексу цих явищ медики навіть використовують спеціальний термін "аденоїдне обличчя".
Для батьків, які зіткнулися з таким негативним явищем, як аденоїди у дітей і необхідність їх видалення, відео розповість багато цікавих фактів про можливості медицини, пов'язані з цим питанням.
Можливо деяких людей, які зіткнулися з аденоїдами у дітей, необхідність видалення і ціна цієї процедури дещо збентежать спершу, проте слід розуміти необхідність і важливість лікування, щоб у дитини потім не виникло описаних вище ускладнень. До слова, наш медичний центр формує свою цінову політику так, щоб вона відповідала якості послуг.
При аденоїдах у дітей вивчити лікування та відгуки - це перше, що поспішають зробити відповідальні батьки. Ознайомившись із розділом, який їх містить, ви зможете для себе оцінити те, які переваги має лікування аденоїдів у дітей без операції. Відповідальні батьки обирають саме цей спосіб, а задоволені діти отримують усунення проблем, пов'язаних із цією недугою, в абсолютно безкровний спосіб, який не має протипоказань. Саме тому за аденоїдів у дітей лікування без операції є чудовою можливістю впоратися з хворобою, уникнувши тривалого подальшого реабілітаційного процесу.
Популярним є лікування аденоїдів лазером у дітей - відгуки показують, що метод ефективний. Переваги цього виду лікування такі:
- малотравматичність (порівняно з традиційною операцією);
- стерильність;
- непомітність наслідків лікування для пацієнта;
- вкрай низький ризик кровотеч;
- мінімальний період відновлення.
Якщо вас цікавить таке питання, як аденоїди у дітей та їх лікування лазером, відгуки ви знайдете про цю процедуру досить сприятливі.