Ускладнення при риніті
Риніт - найчастіше захворювання верхніх дихальних шляхів, для якого характерне рясне виділення з носових проходів, ускладнення носового дихання та втрата чутливості до запахів. Здебільшого, риніт буває інфекційний або алергічний.
Зазвичай риніт не становить загрози для організму, якщо його своєчасно лікувати. Однак за тривалого ігнорування можуть з'явитися непотрібні ускладнення, які зачіпають інші органи, що знаходяться в безпосередній близькості - слухові, органи дихальних шляхів.
Найпоширеніші ускладнення при риніті, які трапляються найчастіше
- Ларингіт (запалення слизових оболонок гортані)
- Фарингіт (запалення слизових оболонок глотки)
- Синусит (запалення навколоносових пазух)
- Отит (запалення вуха)
- Бронхіт і бронхопневмонія
Запалення верхніх і нижніх дихальних шляхів відбувається через потрапляння бактерій і вірусів під час вдиху через рот і "опускання" слизу з носа в горло і нижче. Синусит, як наслідок тривалого нежитю, і отит становлять велику небезпеку тим, що інфекція може потрапити в головний мозок.
Недолікований гострий риніт може згодом перерости в хронічний, що призводить до патоморфологічних змін і часто потребує оперативного лікування. Безпечною альтернативою звичному хірургічному втручанню є безкровна операція за допомогою заморожування пошкоджених ділянок - кріодеструкція.