Застуда. Прояв і профілактика
Майже кожній людині знайомий стан, коли під час застуди на губах з'являються дрібні прищики, що сверблять, болять і вкриваються скоринкою. Це лабіальний герпес. Герпес передається контактним шляхом, і, на відміну від більшості хвороб, не виліковується повністю. Вірус герпесу залишається з людиною на все життя, періодично проявляючись у разі ослаблення імунітету.
Причини виникнення герпесу:
- послаблення імунітету або настання застуди;
- гормональні зміни у жінок;
- мікротравми шкіри на губах;
- переохолодження або перегрівання організму;
- погане харчування і виснаження організму;
Заразитися застудою можна, користуючись особистими речами хворого, а також під час поцілунку.
Крім того, під час хвороби не слід вживати їжу з посуду, яким користуються інші члени сім'ї або колективу, і обмежити будь-які оральні контакти, щоб уникнути зараження.
До всього іншого, застуда досить заразна і може розповзтися по всьому тілу, тому не слід чіпати ранки руками. Якщо ж ви вже доторкнулися до ранок на губах, нічого страшного, вимийте руки з милом, і не торкайтеся інших ділянок шкіри. Не слід під час хвороби наносити макіяж, але якщо все ж таки дуже потрібно, ретельно дезінфікуйте всі інструменти, якими ви фарбуєтесь.
Заведіть для себе на час хвороби окремий посуд, зубну щітку та рушник. Після хвороби ці речі перед повторним використанням потрібно буде ретельно продезінфікувати.
Не здирайте скоринку, що утворилася на губах - можна занести інфекцію, через що губи гоїтимуться ще повільніше. Вилікувати застуду можна за допомогою будь-якого противірусного крему. Наносити крем на шкіру губ найкраще ватними паличками.
Профілактика застуди
Запобігти застуді можна за допомогою зміцнення імунітету і зниження стресу. Зміцнювати імунітет можна за допомогою правильного харчування і здорового способу життя. Але найдієвіший спосіб зміцнення і підвищення імунітету - це загартовування.
Загартовувати організм можна різними шляхами. Можна починати з обливань прохолодною водою або обтирати рушником, вимоченим у прохолодній воді, руки й ноги, плавно знижуючи температуру на два градуси щотижня. Можна застосовувати контрастний душ: кожні 10 секунд обливатися комфортно-теплою, а потім максимально холодною водою. Зміну води потрібно повторити тричі, закінчивши холодною водою, після чого розтертися рушником. Крім того, існує такий спосіб підвищення імунітету, як кріозагартовування.
Суть методу в тому, що за допомогою парів рідкого азоту, що подаються через спеціальну трубочку в ніс і глотку, збільшується опірність організму, підвищується активність роботи слизової, поліпшується імунітет. На відміну від традиційних методів загартовування, кріозагартовування проходить швидше і не вимагає щоденних витрат часу. Повторювати процедуру потрібно раз на три-чотири місяці.