кріолікування
Фарингіту​

Фарингіт – запалення задньої стінки горла, яке, як і нежить та ангіна, часто залишається недолікованими. Як тільки хворий відчув полегшення, лікування фарингіту практично завжди закінчується.

Але ж фолікули глотки є для людини захисним бар'єром від інфекцій, і хороше їх стан для нас дуже важливий та прямо впливає на подальший стан здоров'я.

Прием ведет

Стась Павло Володимирович
хірург-оториноларинголог першої категорії
Стаж работы: 11 років

Первинна консультація і огляд лікаря 500 грн.

При проведенні процедури консультація безкоштовна

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом

Лікування та профілактика фарингіту
Рассказывает

Стась Павло Володимирович
хірург оториноларинголог першої категорії

-25%

При купівлі всього курсу лікування

Детальніше

Консультацию и лечение осуществляется по предварительной записи

Все вопросы о криолечении вы можете задавать нашим специалистам в консультациях
на сайте или соцсетях (044) 353 20 06

Записаться на прием

Переваги кріолікування

Метод Кріотерапії

  • Безболісний
  • Без протипоказань до лікування
  • Без використання медикаментів
  • Без пошкодження або видалення важливих для імунітету лімфаденоїдних тканин
  • Не потребує реабілітації або госпіталізації

Традиційні методи

  • Лікування часто супроводжується неприємними відчуттями, болісне
  • Існує ряд протипоказань
  • Вимагає застосування ліків
  • Пошкоджує або видаляє тканини при використанні методик
  • Вимагає відновлення після процедур

Лікування фарингіту проводиться в поліклініці.
Тривалість огляду і процедури: до 30 хвилин.

Етапи лікування

  • Консультація ЛОР-лікаря і визначення лікування
  • Проведення процедури кріолікування
  • Одужання, дотримання рекомендацій лікаря

Все нове приймається нами з побоюванням. Так і при діагнозі фарингіт лікування холодом здається чимось зі світу фантастики, адже ми звикли зовсім до зворотного – всі запальні процеси лікувати антибіотиками та теплом. Але не забувайте, що медична індустрія бурхливо розвивається і шукає незвичайні рішення. На зміну усталеним традиціям приходять нові методики, особливі технології, супер-обладнання та більш ефективні препарати. І тепер хронічний фарингіт лікується холодом.

Що таке кріотерапія?

Ефект дуже низьких температур давно використовується людиною в багатьох областях. Не оминув він і медицину. Рідкий азот при випаровуванні створює глибокий холод. Метод його короткочасного впливу на організм, званий кріотерапією, застосовується на практиці давно і успішно. Гальмувалася справа тільки тим, що раніше обладнання було громіздким, і керувати ним було непросто. Сьогодні після багатьох перетворень апарати для кріотерапії стали компактними й досить простими в обслуговуванні. Це зробило процедуру популярною і доступною. Коли гостро почався фарингіт, лікування холодом, отримане вчасно, не залишає йому шансів перейти в хронічну форму.

Лікування холодом – альтернативний напрям

Методика розроблена вченим Дороховим і почала свою переможну ходу з Німеччини ще в 1993 році. Тканини, які миттєво припікаються рідким азотом, отримують стрес і роздратування, потік рідин в них (кров, лімфа) посилюється, у вогнищі запалення різко збільшується кількість імунних клітин, і процес регенерації уражених тканин прискорюється. Поряд з цим від низької температури гинуть патогенні мікроорганізми. Наприклад, при лікуванні фарингіту. Тому і відбувається швидке одужання та повне відновлення функцій тканин. Але ступінь охолодження повинен чітко контролюватися лікарем, щоб не нашкодити.

Лікування хронічного фарингіту

При фарингіті з'являється сухість задньої стінки горла, першіння і покашлювання, часті простудні захворювання. Хронічний фарингіт лікування передбачає і лікарськими препаратами, і фізіотерапевтичними методами. Це все дає ефект, але нетривалий. Після моментів ремісії при найменшій застуді знову настає загострення, і такі хворі стають постійними відвідувачами ЛОР-лікаря.

Лікування хронічного фарингіту холодом стало чудовою альтернативою. Процедура триває до півгодини і проводиться в поліклініці. Лікар торкається до запалених фолікулів наконечником, який охолодили в рідкому азоті, та заморожує їх. Здорових тканин він не торкається. Оброблені подібним чином тканини поступово відриваються, а під ними утворюються абсолютно здорові. Так без болю, крові і рубців хворий звільняється від хвороби, продовжуючи життя в звичному ритмі. Іноді достатньо однієї процедури, або ж її повторюють через місяць-півтора. Сухість і першіння в горлі зникають, проходить кашель і біль при ковтанні.

Кріотерапія, на думку лікарів і за відгуками пацієнтів, зараз – найефективніший метод лікування фарингіту.

Лікування хронічного фарингіту має на меті зняття запалення задньої стінки проходу глотки і усунення причин його появи. Найбільш поширеною причиною даного захворювання є вдихання забрудненого або холодного повітря, вживання тютюнових та спиртовмісних виробів, в яких знаходиться маса хімічних подразників.

Ключову роль у прояві гострого фарингіту відіграють шкідливі мікроорганізми, зокрема:

  • стрептококи;
  • пневмококи;
  • стафілококи
  • кандидозні грибки;
  • аденовіруси;
  • вірус грипу.

Нерідко хронічний фарингіт утворюється внаслідок синуситу, нежиті або навіть карієсу.

Дане захворювання слід відрізняти від звичайної ангіни, так як при ній запалюються лише мигдалини неба. При фарингіті ж уражаються великі піднебінні ділянки.

У списку інших причин можна відзначити хвороби:

  • сечовивідної системи;
  • серця;
  • шлунково-кишкового тракту;
  • печінки.

Також симптоми фарингіту можуть проявитися в результаті порушення процесів метаболізму, недостатньої кількості вітамінів. Його може викликати навіть дисбактеріоз.

Тому лікування фарингіту має наувазі боротьбу не з самостійним захворюванням, а з наслідком різних хвороб органів і систем. Найрідкісніші випадки виникнення – травми глотки або перенесені операції в шийній зоні.

Симптоми хронічного фарингіту

Крім першіння і відчуття сухості в горлі, часто симптоми проявляються наступним чином:

  • при ковтанні біль віддає у вухо;
  • з'являється частий сухий кашель;
  • можливе підвищення температури тіла до 38 градусів;
  • голос швидко втомлюється і, як наслідок, стає осиплим.

Якщо захворювання має катаральний тип, до вищевказаної симптоматики додається ще відчуття присутності «грудки» в горлі. Гіпертрофічний фарингіт може викликати навіть блювоту внаслідок скупчення в глотці надмірного обсягу слизу.

Лікування хронічного фарингіту має на увазі використання широкого комплексу різних медикаментів. Найчастіше лікар виписує дієту, яка виключає гарячі й холодні напої, солону та гостру їжу. На стаціонарі пацієнт проходить процедури УВЧ, фонофорез та ультразвук, робить інгаляції із застосуванням лікарських засобів.

Усунення вогнища цієї інфекції в носоглотці займає дуже тривалий період. У питанні, як лікувати фарингіт гіпертрофічний, застосовують метод припікання лімфоїдної тканини, що розрослася. При цьому на неї впливають електричним струмом (так звана електрокоагуляція). Атрофічний тип захворювання потребує лікування, спрямованого на підвищення рівня секреції слизу і зниження одного із симптомів – сухості в горлі. Застосовуються різні розчини на основі гліцерину, тим самим стимулюються процеси регенерації в слизовій оболонці. Однак існує ймовірність рецидиву після довгого лікування даними методами. Фарингіт може повернутися в будь-який момент, варто тільки застудитися або дозволити проникнути будь-якій вірусній або грибковій інфекції. Тому альтернативний метод лікування холодом – один з кращих варіантів в сучасній медицині, яким користуються і рекомендують лікарі безлічі клінічних установ.

Звідси можна зробити висновок, чим лікувати фарингіт краще.

Профілактика захворювання

Виникнення фарингіту дуже складно попередити. Єдина порада, яка є вірною – уникати шкідливих хімічних виділень, якщо ви працюєте на виробництві, не пити алкогольні напої з високим вмістом спирту, звести до мінімуму або абсолютно виключити куріння. Не рекомендується захоплюватися холодними напоями та переохолоджуватися.

Якщо загальний стан імунітету вашого організму гарний, це дасть йому можливість без зусиль чинити опір будь-яким типам поширених вірусів та мікробів, які часто проникають всередину ослабленої людини. Не слід забувати також про те, що потрібно регулярно проходити лікарські обстеження, так як будь-які нездужання в області шлунка або серця, поява печії можуть стати приводом до виникнення фарингіту. Пам'ятайте, що усунути хворобу на ранній стадії набагато легше, ніж згодом займатися лікуванням супутніх симптомів.

Записаться на прийом