Як позбутися болю в горлі за 5 хвили
Біль у горлі може бути зумовлений не тільки вірусами, які спричиняють застуду, а й такими чинниками, як вдихання спертого повітря під час кондиціонування приміщення, перенапруження голосових зв'язок тощо.
Біль у горлі сигналізує про фарингіт - запалення слизової оболонки глотки. Симптомами фарингіту можуть бути нездужання всього організму, підвищення температури тіла, в окремих випадках біль у горлі може віддавати у вуха.
Як швидко усунути біль у горлі
- Полощіть горло. Змішайте одну чайну ложку солі та 200 мл теплої води. Наберіть розчин у горло, закиньте голову вгору, прополощіть горло, промовляючи букву "О". Цю процедуру необхідно робити щогодини. Ковтати розчин не можна. Після цієї процедури відчуття болю швидко минає.
- Зробіть теплий компрес. Пам'ятайте про те, що ваше горло має постійно перебувати в теплі. Зробіть вашому горлу приємне за допомогою гарячої грілки або тканини, змоченої теплою водою.
- Пийте гарячі напої. Якомога більше чаю. Якщо немає такої можливості - просто гарячу воду. Уже після першої випитої чашки ви відчуєте, як біль поступово минає.
- Приймайте ліки від болю в горлі. Багато хто з нас нехтує цією порадою, вважаючи, що препарати від болю приносять організму тільки шкоду. Однак якщо ви перебуваєте на роботі та не маєте змоги випити гаряченького або прополоскати горло, приймання ліків - найкращий метод для зняття болю. Зазвичай біль знімається на короткий період, але результат не змусить себе чекати. Якщо у вас болить горло, варто придбати льодяники, спрей або таблетки.
Загальні рекомендації
- Відпочивайте. Не шкодуйте часу на сон. Спіть вдень, усього по 11-13 годин на добу. Ваш організм ослаблений і потребує додаткового відпочинку.
- Мийте руки. Щоб запобігти передачі бактерій, величезна кількість яких знаходиться на долонях, необхідно обов'язково мити або дезінфікувати руки перед кожним прийомом їжі.
- Приймайте теплий душ. Бажано вранці та ввечері. Окрім приємних відчуттів, вдихання пари сприяє зменшенню больових відчуттів.
- Не їжте продукти, які можуть подразнювати горло. Борошняне, смажене, солодке краще замінити супом, кашею тощо. Тобто такими продуктами, які при ковтанні не викликають дискомфорт.
Якщо біль у горлі не минає протягом трьох днів, варто звернутися до лікаря.