Хропіння — не лише неприємний подразник, а й серйозне захворювання
Здоровий сон необхідний практично для будь-якої людини. При нормальному якості сну краще засвоюється інформація, краще працює краткочасна пам'ять, покращується швидкість і продуктивність, рішення приймаються обдумано і швидко, а відбувається оцінка об'єктивно.
Тоді чому так багато людей періодично не висипається? Причини для цього можуть бути зовсім різноманітні:
- перегляд фільмів з агресивним змістом перед сном;
- обільність проблем на роботі;
- болісні відчуття в набрякалих м'язах;
- головний біль;
- некомфортна обстановка в спальні: запах, шумна автострада під вікнами, тонкі стіни як "приємний" бонус до шумних сусідів, невідповідна температура;
- хроп.
Хроп – одна з найпоширеніших причин недосипання
Звідки ж він з'являється і чим шкідливий?
Якщо більшість вищезазначених проблем досить просто усунути: достатньо просто не дивитися "агресивні" фільми, від проблем можна відволіктися, проблему з набрякалими м'язами усуває коротка вечірня прогулянка і т.д. Але хроп усунути так легко не вдасться, що призводить до поганого настрою на весь наступний день.
Крім того, додаткові труднощі викликає і те, що хропляча людина не лише заважає оточуючим, а й сама не висипається. Так під час хропу відбуваються мікропробудження головного мозку, помітити це во сні людина не здатна, але це порушує потік фаз сну.
Хроп відбувається через ослаблення м'язів носоглотки і надходження меншої кількості кисню. При більш запущеному варіанті хропу він переростає в синдром апное, при якому характерна періодична зупинка дихання.
Синдром апное може призвести до таких наслідків як:
- порушення роботи головного мозку;
- підвищення тиску;
- ослаблення серцевого м'яза;
- порушення відновлювальних процесів організму;
Такий синдром може виникнути як наслідок наявності шкідливих звичок або зайвої ваги. Але крім цього, хроп ще іноді виникає через проблеми з носоглоткою. Це означає, що позбавитися від хропу можна тільки за допомогою спеціальної операції. Насправді існує кілька способів лікування хропу, серед яких:
На початкових стадіях можуть допомогти краплі і спреї, але застосовувати їх потрібно тільки після консультації з лікарем. Потім слід провести обстеження на захворювання носоглотки, оскільки хроп може бути наслідком таких. У такому випадку призначається цільове лікування.
У випадку, якщо з носовим диханням все в порядку, найбільш надійним способом лікування хропу вважається операція. Операції поділяються на три види:
- хірургічна (за допомогою скальпеля);
- лазерна (за допомогою спеціального лазера);
- кріотерапія (за допомогою рідкого азоту);
Слід зазначити, що, як правило, операція, проведена за допомогою скальпеля, хоч і є найбільш доступною, але має найбільшу кількість недоліків, серед яких тривалий термін відновлення, наявність шрамів, необхідність перебування в стаціонарі.
Лазерна операція проводиться під місцевим знеболюванням. Основними перевагами є практична відсутність кровотечі за рахунок миттєвого коагулювання кровоносних судин і відсутність необхідності перебування в стаціонарі.
За сукупністю характеристик найбільш оптимальним методом лікування можна назвати кріотерапію. Окрім того, що вона не потребує, як і лазерна операція, перебування в стаціонарі, проводиться безболісно, для будь-якого віку, починаючи з трьох років, і не має протипоказань до лікування.