Загартовування навесні: просто і корисно
Весна — час пробудження й омолодження. Однак саме у цю пору нам не вистачає вітамінів, знижується імунітет. Щоб не захворіти, можна дотримуватися простих процедур закалювання. Крім того, кожен може обрати собі процедуру по душі, існує безліч варіацій на тему закалювання.
Закалювання повітрям
Метод полягає в обдуванні відкритого тіла холодним повітрям. Увімкніть вентилятор на декілька хвилин і відійдіть на зручну для Вас відстань. Поступово збільшуйте тривалість процедури, зменшуючи відстань до вентилятора.
Закалювання водою
Обливання — розпочинати цей метод закалювання рекомендується з обтирання. Після того, як організм звикне до навантажень, можна перейти безпосередньо до обливання, поступово знижуючи температуру води. Розпочинати варто з температури, комфортної для тіла — приблизно 34-35 градусів. Потім поступово знижувати до 15-13 градусів.
Контрастний душ. Суть процедури полягає в тому, що людина обливається гарячою і холодною водою, по черзі змінюючи температуру. Розпочинати потрібно з кімнатної температури, поступово роблячи її все більш гарячою (звичайно, не треба доводити до опіків). Після обливання всього тіла, температуру води змінюють. Швидка зміна температури стимулює кровообіг в організмі, тим самим поліпшується не лише загальний тонус, а й знижується ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань. Зазвичай роблять три контрастні переходи від гарячої до холодної температури. Закінчувати процедуру контрастного душа потрібно холодною водою.
Повітряні ванни
Цей вид закалювання варто застосовувати коли температура на вулиці перевалить за +10 градусів. Найкраще приймати повітряні ванни у купальному костюмі, спочатку протягом 3-5 хвилин, а з часом збільшувати тривалість процедури до півгодини. Звичайно варто вибирати погоду. Сонячний, ясний день — найкращий час для проведення процедури. Повітряні ванни поліпшують мікроциркуляцію крові, стимулюють дихальні функції шкірного покриву.
Ходіння босоніж по траві в весняну пору теж можна віднести до методів закалювання, правда, процедуру цю краще не витягувати і дотримуватися всіх заходів безпеки. Після короткої прогулянки (до 5 хвилин на день) необхідно розігріти не тільки ноги, а й випити теплий напій.
Не варто забувати і про лікувальні види закалювання. Наприклад, криозакалювання верхніх дихальних шляхів, є дуже корисною процедурою, що дозволяє успішно запобігати ГРВІ та грипу. Процедура проводиться у середньому раз у півроку, при цьому є абсолютно безболісною. Таку процедуру рекомендують навіть маленьким дітям, які в найбільшій мірі піддаються вірусним загрозам.