Ефективне лікування ангіни у клініці Кріолорика
Ангіна представлена у вигляді гострого інфекційного захворювання, яке характеризується запаленням піднебінних мигдаликів. Провокує цю недугу в більшості випадків стафілококова або стрептококова інфекція.
Необхідно враховувати, що ангіна є не просто інфекційним захворюванням глотки, а й загалом усього організму. Якщо лікування ангіни кріотерапією не було розпочато своєчасно, можна очікувати на такі ускладнення, як сепсис, менінгіт, ревматизм, нефрит та інше. Щоб цього уникнути, вам необхідно звернутися до фахівців медичного центру "КріоЛоріка", які назавжди позбавлять вас проблем з ЛОР-захворюваннями.
Симптоми ангіни:
- Підвищення температури до 40 градусів.
- Сильний і різкий біль у горлі, який під час ковтання посилюється.
- Головний біль.
- Загальна слабкість.
- Значне збільшення лімфатичних вузлів, які можна промацати біля шиї під нижньою щелепою.
Ангіна може бути грибкового, бактеріального або ж вірусного походження. Залежно від типу збудника фахівці кріоцентру КріоЛоріка підберуть найбільш підходящий варіант лікування. Саме лікування ангіни рідким азотом прийнято вважати найбільш ефективним способом усунення ЛОР-захворювань. Наполегливо не рекомендується займатися самолікуванням за такого роду захворювання, інакше вам не уникнути ускладнень, найнебезпечнішими серед яких є гломерулонефрит і ревматизм.
Процедура лікування ангіни в центрі КріоЛорика проводиться в положенні сидячи. За допомогою рідкого і спеціального інструментарію охолоджуються запалені ділянки мигдалин. Цей метод безкровний і безболісний. При такому захворюванні глибина заморозки становить 4 мм, при цьому, тривалість впливу на тканини може досягати декількох хвилин. Цей метод дає змогу залишити здорові тканини неушкодженими.
Протягом 10 днів максимум відбуватиметься відторгнення хворих тканин. Шматочки тканини, що відлущуються, не варто намагатися дістати самостійно або виполіскувати, інакше процес регенерації буде порушено. На місці хворої тканини утворюється нова, при цьому кріолікування не залишає рубців і шрамів. КріоЛоріка - це правильний вибір людей, які турбуються про своє здоров'я.
Види ангіни
Перед тим, як здійснювати лікування ангіни, слід визначити її вид, щоб обрати найефективніші препарати.
Катаральна ангіна має симптоматику, охарактеризовану сухістю в горлі, печінням і першінням. У пацієнта може підніматися температура до 38 градусів. Спостерігаються збільшені мигдалини. Це одна з найлегших форм ангіни, симптоми та лікування якої нескладно визначити. Якщо вона правильно діагностується, то хворому стане краще вже на третій день прийому виписаних медикаментів. В іншому разі за відсутності належного лікування цей вид захворювання може ускладнитися до фолікулярної або лакунарної ангіни.
Для фолікулярної ангіни характерним симптомом є значне збільшення мигдаликів, на поверхні яких неозброєним оком можна спостерігати нарости гнійників, які за формою та величиною схожі на голівку шпильки. Це так звані фолікули, які під час розтину покривають мигдалики нальотом білястого кольору. При цьому в пацієнта спостерігається температура в межах 38,5-39 градусів. Починається перебіг інтоксикації, для якої характерні:
- загальний ослаблений стан;
- ломота в тілі;
- головний біль;
- озноб.
За такої ангіни лікування зазвичай розраховане на шість-сім днів до повного одужання.
Захворювання лакунарного типу схоже на попередню стадію, проте має важчий перебіг. Мигдалини дуже сильно збільшені, в розширених лакунах накопичується велика кількість гною, що проявляється на поверхні у вигляді білих утворень і плівки. Такий наліт легко видаляється під час натискання без ушкодження самих мигдаликів.
У рідкісних випадках діагностується така форма хвороби, як герпетична ангіна, яку ще називають вірусом Коксакі.
Лікування ангіни у дітей найчастіше передбачає боротьбу з інфекцією саме такого типу. При цьому у пацієнтів:
- спостерігається дуже висока температура (до сорока градусів);
- відчувається сильний біль при ковтанні;
- спостерігаються часті головні болі;
- у поодиноких випадках може відчуватися біль у м'язах, проявлятися нудота і діарея.
На горлі, верхньому піднебінні та мигдалинах добре помітні бульбашки червонуватого кольору, що розсмоктуються протягом трьох-чотирьох днів за правильно прописаного лікування.
Ще однією важкою формою ангіни є некротичний тип, за якого може утворитися некроз однієї мигдалини з появою виразки. У цій ситуації пацієнт:
- відчуває "клубок" у горлі;
- має неприємний запах із рота;
- посилено відхаркує слину;
- відчуває важку форму інтоксикації, що проявляється у вигляді високої температури, млявості, туманної свідомості тощо.
Мигдалини вкриті зелено-сірою плівкою. Якщо намагатися позбутися нальоту фізично, поверхня буде кровоточити. Подібний вид ангіни є найнебезпечнішим, і її перебіг може тривати від кількох тижнів до кількох місяців.
Причини захворювання
Збудниками найчастіше є стафілококові та стрептококові мікроорганізми, віруси або грибки. Ангіна може передаватися від зараженої людини. Не менш важливими чинниками, які є причиною захворювання, виступають різні речовини, які подразнюють глотку, та хвороби носоглотки.
Лікування ангіни у дорослих
Одна з найпоширеніших методик лікування базується на рясному полосканні порожнини рота і горла. Серед препаратів найчастіше найбільший ефект дають:
- сіль;
- настоянки трав;
- розчин "Фурациліну".
Однак слід пам'ятати, що це є допоміжними засобами, а не основними. Полоскання дуже ефективне для усунення бактерій та нальоту на мигдаликах, проте воно не здатне вбити інфекційну складову.
Лікування гнійної ангіни бактеріальної форми здійснюється стандартним курсом антибіотичних засобів. Боротьба із захворюванням в амбулаторних умовах передбачає застосування більш щадних препаратів на базі природних рослинних елементів, які рідко мають побічні ефекти. Варто підкреслити, що під час ангіни слід суворо дотримуватися постільного режиму, оскільки перебіг хвороби дає велике навантаження на серцеву систему, а під час руху воно може стати критичним. Як показання призначається рясне пиття теплих м'яких напоїв і вживання їжі у вигляді пюре і бульйонів, щоб не подразнювати горло.
Наслідки лікування гнійної ангіни та профілактика
Ангіна є тією хворобою, ігнорувати яку буде чревато наслідками. Насамперед тому, що нехтування лікуванням може дуже швидко обернутися виникненням різних ускладнень. Хвороба легко переходить у важчу форму і продовжує розвиватися, чинячи величезне навантаження на серце та інші органи і системи організму.
Також недотримання лікування при ангіні в більшості випадків є головною причиною утворення хронічного тонзиліту. Це означає, що захворювання буде проявлятися у пацієнта мінімум раз на рік, незалежно від профілактики.
Ангіна здатна чинити негативний вплив на дихальну систему, може призвести до незворотних процесів, що пригнічують організм. Нерідко це є першопричиною дуже важких хронічних хвороб, наприклад, ниркової або серцевої недостатності, ревматизму.
Стовідсоткових способів уберегти себе від ангіни наразі не існує. Єдине, що можна зробити - це звести до мінімуму ризик захворювання шляхом зміцнення власної імунної системи. Також варто спробувати метод охолодження, що набирає популярності в галузі медицини, результатом якого є більш швидкий реабілітаційний період після практично безболісної процедури. За статистикою, повторний прояв захворювання у пацієнтів після такої операції відбувається набагато пізніше, ніж після традиційного лікування.
Незважаючи на те, що ангіна є давно відомою і поширеною недугою, боротьба народними методами далеко не завжди може бути ефективною. Це загрожує тим, що під час усунення візуальних симптомів інфекційний вплив може тривати і стати передумовою для виникнення різних ускладнень.