Як зміцнити імунітет взимку
Зима асоціюється з пасивним періодом року і дуже важко продовжувати жити у звичному ритмі. Сонливість, хронічна втома й апатія, часті застуди являють собою "приємний зимовий набір". У цей час наш організм потребує підвищеної уваги до себе, оскільки він перебуває в ослабленому стані. Стає актуальним питання зміцнення імунітету. Тут важливо дотримуватися комплексного підходу.
Відпочиваємо якісно
Тривалий сон сприяє гарному самопочуттю і зняттю втоми. Не менш важливо робити регулярні перерви протягом робочого дня. Намагайтеся якомога частіше бувати на свіжому повітрі, а у вихідні дні виїжджати на природу.
Скажемо "ні" стресу
Позитивний настрій також впливає на стан організму. Дрібні неприємності не мають стати чимось більшим і ставитися до них потрібно спокійно. Загалом краще уникати причин, які можуть спричинити незначний стрес.
Хай живе зарядка
Приємна фізична активність сприяє як фізичному, так і моральному здоров'ю. Не обов'язково перевантажувати свій організм важкими тренуваннями і силовими навантаженнями, допоможе і проста ранкова зарядка, а також приємна вечірня прогулянка з близькими або друзями.
Чистота та гігієна
Обов'язково стежте за постійним провітрюванням приміщення вдома і на роботі, особливо якщо у вашому оточенні перебувають хворі люди. Не варто забувати і про просте миття рук після вулиці та транспорту. Регулярно робіть вологе прибирання, щоб повітря в приміщенні не було надто сухим. Можна також придбати зволожувач повітря. У період загострення епідемій рекомендується носити захисну пов'язку, щоб уникнути потрапляння вірусів або мікробів.
Харчуємося правильно
Харчування відіграє одну з найголовніших ролей для підтримки імунітету. Дотримуйтесь раціону харчування і приймайте їжу не менше трьох разів на день, включно зі сніданком, обідом і вечерею. Беріть із собою корисні перекуси - сухофрукти, яблука і цитрусові, горішки. Вони втамовують голод і при цьому також сприяють підтримці імунітету. На жаль, взимку вибір свіжих овочів і фруктів не великий, але впоратися з ситуацією можна. Чудово, якщо у вас лежать у морозильній камері літні припаси - кабачки, перець, помідори, ягоди. Пускайте їх у хід. Варення зберігають менше вітамінів, але також корисні під час боротьби з вірусами. Їх можна розбавляти і вживати як напій. Частіше вживайте такі продукти, як цибуля і часник, імбир, шипшина, журавлина, цитрусові тощо.