
Лікування та видалення аденоїдів у дітей, Київ, Україна
Аденоїди - проблема, яку можна лікувати
Глотковий або аденоїдний мигдалик - перший бар'єр для повітряної інфекції на шляху до дитячого організму. По суті - це лімфоїдна тканина, що складається з імунних клітин. Вона розташовується в носоглотці, де і виникає захисна відповідь на патологічні бактерії та віруси. Її запалення, зване аденоїдидом, часто буває в дошкільнят. Про існування аденоїдів знає більшість батьків, але багато хто не обізнаний про всю серйозність проблеми й обмежує лікування аденоїдів у дітей традиційними протизастудними процедурами.
Між тим частий аденоїд призводить до стійкої гіпертрофії мигдалини і аденоїдних вегетацій, які проявляються:
- утрудненням носового дихання;
- гнусавим, носовим відтінком голосу;
- хропом уві сні;
- нічним або ранковим кашлем;
Тканина розростається, закриваючи носові ходи. Від цього страждає внутрішнє вухо, що знаходиться поруч. Банальна зміна тиску здатна викликати отит і больові відчуття. Крім того, вночі через проблемне дихання мозок дитини недоотримує кисень. Запалені аденоїди в дітей, лікування яких було занедбаним, призводять до частих ГРВІ, зниження слуху, затримки в розвитку і маси інших проблем. Якщо дитина звично дихає напіввідкритим ротом і хропе уві сні - це привід занепокоїтися й терміново звернутися до отоларинголога.
Ще зовсім недавно при запаленні глоткових мигдаликів медики наполягали на найрадикальнішому варіанті лікування. Видалення аденоїдів у дітей проводили відтоді, як 1867 року віденський дитячий лікар Вільгельм Маєр уперше описав цю проблему. Тоді ж було створено методику операції та розроблено інструментарій для її проведення. Протягом довгого часу це була безальтернативна можливість уникнути негативних наслідків аденоїдиту.
Сучасні рівні медичних технологій у багатьох випадках дозволяють обходитися лікуванням без хірургічної травми. Мукозальний імунітет - основний захист маленької дитини, і перш ніж видаляти імунний орган, за нього варто поборотися.
Запалені аденоїди є розсадником інфекції. Тому фармакологічне лікування аденоїдів у дітей логічним чином передбачає застосування антибіотиків і протизапальних стероїдів. На жаль, часто блискучий ефект від цих препаратів нівелюється їхніми побічними діями: антибіотики порушують природну мікрофлору організму, а кортикостероїди блокують імунітет дитини. Реакція, якою відповість дитячий організм на потужні ліки, може бути непередбачуваною.
Деякі батьки віддають перевагу гомеопатичному блоку лікування, вважаючи його безпечнішим. Однак ефективність такого методу досить сумнівна. Запалені аденоїди в дітей, лікування яких проводиться гомеопатичними композитами, надто довгий час залишаються без позитивної динаміки та продовжують руйнівно діяти на здоров'я.
Зупалені аденоїди в дітей.
Безпеку та результативність поєднує в собі більш прогресивний підхід до вирішення проблеми - кріолікування. Терапія наднизькими температурами відзначається високою ефективністю за повної відсутності побічного негативу. Ця унікальна медична методика працює на рідкому азоті й дає змогу усунути аденоїдну патологію лише за кілька сеансів лікування.
Швидка безболісна процедура локального заморожування запускає ланцюг імунологічних реакцій, які обумовлюють лікувальний ефект. При цьому відбувається некроз патологічно змінених тканин аденоїдів і регенерація нових епітеліальних клітин слизової. Після такого лікування глоткові мигдалини значно зменшуються в розмірі. Їхня поверхня стає гладкою та чистою. Ба більше, запущений процес стимуляції імунітету й надалі допомагає організму дитини протистояти інфекціям.
Сучасні засоби лікування полегшують можливість подолати недугу. Безапеляційне видалення аденоїдів у дітей поступово відходить у минуле. Кваліфіковані лікарі новими технологіями готові підтримати здоров'я дитини. Скористатися ж цією допомогою своєчасно - завдання батьків.
Коли діагностовано аденоїди у дітей, їх видалення за допомогою рідкого азоту стає хорошим варіантом лікування. Як уже говорилося вище, ця методика має низку незаперечних переваг, які роблять її затребуваною серед компетентних лікарів і пацієнтів. Якщо їх резюмувати, то слід зазначити:
- позитивний імуностимулюючий вплив на слизову оболонку, що сприяє оперативному відновленню після процедур;
- відсутність негативного впливу на навколишні тканини;
- безкровність процедури;
- її безболісність, на відміну від традиційних методів лікування;
- невелика кількість процедур, які при цьому залишаються досить ефективними;
- відносно нетривалі сеанси, які забезпечують видалення аденоїдів у дітей без зайвого дискомфорту, спричиненого зазвичай надто тривалими процедурами.
Після заморожування лімфоїдна тканина відмирає, а на слизовій оболонці носоглотки не утворюються рубці.
Те, хто шукає інформацію, пов'язану з видаленням аденоїдів у дітей, відгуки знайде різні. Вони залежать від того, яку було обрано для цього методику. Кріолікування зазвичай пов'язане з позитивними коментарями батьків, які радять іншим обирати саме цей метод. До слова, на нашому сайті ви зможете ознайомитися з відгуками пацієнтів. Якщо порівнювати згадану методику з традиційним хірургічним лікуванням, то варто зазначити про недоліки останнього. У їх числі:
- утворення рубцевої тканини на місці проведення операції - вона стає причиною подальшого утрудненого лікування у дитини;
- болісність процедури;
- тривалий термін подальшої реабілітації;
Коли йдеться про такий діагноз як аденоїди та їх видалення у дітей, відгуки про хірургічний метод мають переважно негативний характер. Незважаючи на те, що проблема усувається, подальші наслідки такого лікування та відновлювальний період стають серйозними "мінусами".
Порівнюючи кріолікування з хірургічним втручанням, неможливо забути про психологічний аспект цього питання.
Сучасний метод лікування дає змогу уникнути проявів стресу в дитини. Тому таке розв'язання проблеми не буде психологічно травмуючим і страшним - щадний характер процедури проявляється не тільки у фізичному аспекті.
Сучасний метод лікування дозволяє уникнути проявів стресу у дитини.
На користь кріотерапії виступає також те, що її призначають не тільки в разі аденоїдів, а й у разі прояву інших захворювань. Це свідчить від загальної ефективності цього методу. Кріолікування актуальне також у разі:
- частих проявах ГРВІ;
- ринітах і фарингітах хронічного характеру;
- гемангіомах слизових і шкіри.
Якщо цікавитися видаленням аденоїдів у дітей у Києві, вартість розрізняється залежно від застосовуваного методу лікування, а також професіоналізму лікарів і використовуваного обладнання. Наш центр намагається так формувати цінову політику, щоб при видаленні аденоїдів у дітей ціна не лякала їхніх батьків.
Методи кріотерапії дуже поширені в наш час. Якщо вас цікавить таке видалення аденоїдів, відео продемонструє його особливості.
Важливо розуміти: своєчасне лікування дає змогу максимально швидко усунути проблему. У випадках, коли батьки затягують із цим питанням, побоюючись того, що на видалення аденоїдів у дітей ціна в Україні буде чималою, вони створюють своїм дітям зайві проблеми. Якщо затягнути з лікуванням, наслідки можуть бути такими:
- сильне порушення носового дихання внаслідок аденоїдів, що розростаються і блокують дихальні шляхи;
- неспокійний і поганий сон (якщо поцікавитися питанням несвоєчасного видалення аденоїдів у дітей, відео, які є у численній кількості в Мережі, розкажуть про те, як важко впоратися з цими наслідками);
- хропіння;
- поява головних болів;
- утворення екземи в тому місці під носом, звідки йдуть виділення;
- розвиток (за дуже занедбаних форм) так званого "аденоїдного обличчя", яке характеризується деформацією лицьових частин черепа, диханням тільки через рот та іншими негативними проявами.
Для тих, кого цікавить видалення аденоїдів у дітей, відео та коментарі розкажуть багато додаткової інформації.