Три способи: як швидко вилікуватися від нежитю
Що таке риніт?
Страшне слово "риніт" означає нежить. Найчастіше нежить з'являється восени - від мокрих ніг, переохолодження організму або ж холодної води, випитої після тренування. І на ранок, у вигляді неприємного бонусу - гугнявий голос, першіння в горлі та постійне чхання.
Види риніту.
Риніт, він же нежить, відрізняється такими видами:
- 1. гострий риніт. Це прояв вірусної інфекції, який виникає в разі переохолодження організму. Якщо ви промочили ноги, а потім ще кілька годин бадьоро гуляли вулицями, і, прийшовши додому, не вжили жодних заходів проти настання нежитю - його відвідини вам завтра забезпечені.
- 2 Хронічний риніт. Це вже більш неприємне захворювання, яке розвивається, якщо ви часто підхоплюєте застуду і не доліковуєте її до кінця, а також від постійного впливу пилу, цигаркового диму і вихлопних газів на слизову оболонку.
Форми хронічного риніту.
- Хронічний риніт також поділяється на безліч різноманітних неприємних форм, наприклад:
- Вазомоторний риніт. Один із його найпоширеніших проявів - це алергічний нежить. Він викликається завдяки алергії людини на шерсть, квітковий пилок;
- Катаральний риніт, який захоплює поверхню носової порожнини;
- Гіпертрофічний риніт. Він зачіпає глибші шари слизової.
- Атрофічний риніт - одним із проявів якого, своєю чергою, є смердючий риніт.
Способи лікування риніту
Головне в лікуванні риніту - вчасно його продіагностувати. Вчасно помічена хвороба - наполовину вилікувана хвороба. Якщо риніт ще не встиг перерости в хронічний, його досить просто вилікувати за допомогою ліків.
Але в разі, якщо у вас уже хронічний риніт, який завдає вам безліч незручностей, не даючи змоги вам жити повноцінним життям, ви можете лікувати його такими шляхами:
1. лазерна терапія За допомогою діодного лазера обробляють змінену поверхню слизової оболонки, завдяки чому пошкоджені тканини повільно випаровуються, а на їхньому місці утворюється коагуляційна плівка, яка протидіє потраплянню інфекції на ранову поверхню.
2. Галотерапія - інакше соляна терапія, або спелеотерапія. Це не медикаментозне лікування, а метод, заснований на тривалому перебуванні в соляній шахті, природній або створеній штучно (соляній кімнаті). Основним фактором лікування є частинки кам'яної солі в повітрі - такий собі сольовий аерозоль. Частинки солі благотворно впливають на організм, відновлюючи природні системи захисту організму і пошкоджені тканини. Соляна терапія хороша тим, що її можна використовувати навіть вагітним жінкам.
3. Кріотерапія - лікування холодом. Цей метод заснований на обробці слизової оболонки рідким азотом. Це безболісна процедура, застосування якої дає змогу уникнути рецидивів надалі. У кріотерапії немає протипоказань, процедура проходить швидко і не потребує періоду відновлення. У кріотерапії немає обмежень за віком, вона підходить навіть для дітей від трьох років. Також кріотерапію можна застосовувати алергікам - у тому разі, якщо у них немає алергії на холод.