Літнє меню: вносимо корективи та змін
Літнє меню значно відрізняється від зимового. Хочеться чогось легкого, соковитого, холодненького. Немає бажання вживати в їжу смажене та борошняне. На столі з'являються страви з овочів і фруктів.
Зміни раціону
Влітку саме час для холодної окрошки, бурячника. Чудовий варіант для літньої спеки - овочеве асорті, десерти з ягід, морси та соки.
Необхідно приділяти увагу кисломолочним продуктам. Влітку є більше можливостей для експериментів: можна самостійно зробити йогурт, додаючи фрукти і ягоди за смаком, чудовим десертом у спекотний період може стати смузі.
Приверніть увагу до салатів. Літній варіант - салати з овочів і фруктів. Класичну заправку - майонез - замініть на лимонний або гранатовий сік, або на нежирний йогурт.
У їжу необхідно включити такі продукти як крупи, гриби, горіхи. Це жири і білки, завдяки яким організм накопичує енергію. Річ у тім, що саме ці продукти засвоюються організмом швидше, особливо в літню пору.
Відмовтеся від жирних сортів м'яса. Свинину замініть на яловичину, а ще краще - на рибу. Зверніть увагу і на спосіб приготування м'яса: смаження замініть на запікання в духовці або на вугіллі, на гриль, на пару.
Зверніть увагу на напої
Пийте побільше води. Оптимальна кількість - до 10 склянок на день. Не варто пити одразу по кілька склянок, краще пити невеликими порціями, аніж вбирати по кілька чашок одразу. Щоб уберегти організм від вимирання шкідливих мікроелементів, можна додати у воду трохи лимонного соку.
Будь-який напій не має бути надто гарячим або холодним. Оптимальний варіант - кімнатна температура. Не захоплюйтеся газованими напоями, натомість пийте зелену годину з лимоном або свіжовичавлений сік.
Оптимальний час для прийому їжі влітку:
- сніданок - 6-7 годин
- обід - 11.30 годин
- вечеря - 17-18 година
За бажання можна перекусити чимось легким і низькокалорійним за 1-2 години до сну.
Основні принципи літнього меню: корисність, низькокалорійність, смачність. Нехай ваше оновлене меню дасть вам змогу вдосталь насолодитися всіма принадами літа!