Якщо це сталося: порятунок шкіри під час обгорання
Обгорання або сонячні опіки напевно знайомі кожній людині. Шкіра "горить" у тому разі, якщо перебувати на сонці тривалий час. Також потрібно враховувати особливості та тип шкіри. Якщо у вас світла і чутлива шкіра, вдень на сонці перебувати протипоказано, оскільки збільшується ризик моментального обгорання.
Симптоми обгорання шкіри:
- почервоніння шкіри всього тіла або окремих ділянок;
- шкіра гаряча і суха;
- свербіж шкірних покривів;
- підвищення температури тіла;
- головний біль, слабкість, сонливість;
- часта зміна настрою, дратівливість.
Перша допомога
Головне правило при обгоранні - уникати прямого попадання сонячних променів. Краще перебувати в прохолодному приміщенні, якщо такої можливості немає - у затінку.
Огляньте тіло. На пошкоджені ділянки шкіри покладіть вологу тканину (наприклад, простирадло) або стерильну марлю. У результаті цієї процедури зменшиться біль і руйнування шкірних шарів.
Рекомендується також прийняти прохолодний душ.
Півіть багато рідини. При сонячних опіках важливо уникнути зневоднення організму. Однак пити потрібно тільки звичайну воду або мінералку, газовані напої, соки, лимонад - не підходящий варіант у даній ситуації.
У разі сильного болю краще випити знеболювальне: аспірин, ібупрофен, анальгін.
Лікування
Найкраще лікуватися за допомогою мазей і препаратів внутрішнього прийому. Приймайте вітаміни А, С, Е, протизапальні засоби, такі як парацетамол або ібупрофен. Що стосується мазей, то в разі сонячних опіків найкраще використовувати пантенол, обліпихову олію, цинкову мазь.
Що не можна робити
- Використовувати кубики льоду для охолодження пошкоджених ділянок шкіри. Ця процедура може призвести до відмирання епітелію.
- У жодному разі не наносити на обгорілу шкіру засоби, що містять спирт.
- Не проколювати шкірні пухирі, це може призвести до інфікування шкіри.
- Повністю уникати прямого попадання сонячних променів на шкіру.
- Виключити вживання алкоголю, щоб не допустити зневоднення.