Плюси та мінуси контрастного душу
Контрастний душ - процедура, суть якої полягає в почерговому впливі гарячої та холодної води на організм людини. Обмивання водою контрастних температур має як плюси, так і мінуси.
Як потрібно приймати контрастний душ
За часом процедура займає не більше 10 хвилин. За один прийом душу необхідно змінювати температуру води від 3 до 6 разів, закінчуючи холодною. Спочатку постійте трохи під теплою водою, коли тіло звикне - змініть її на гарячу (40-45 градусів). Потім поміняйте температуру води на холодну (10-20 градусів). Після контрастного душу потрібно обов'язково гарненько розтерти шкіру рушником для посилення кровообігу в організмі.
Контрастний душ можна робити як вранці, так і ввечері. Зверніть увагу, що у вечірній час процедура має бути більш щадною, закінчувати душ варто водою кімнатної температури. Однак оптимальний час для цієї процедури - вранці, але не відразу перед виходом на вулицю.
Плюси контрастного душу
Ця процедура - чудовий метод загартовування. Під час різкої зміни температури організм не встигає ні переохолодитися, ні отримати опік. Контрастний душ зміцнює імунітет, запускає захисні механізми організму, є прекрасним тренуванням м'язів і судин. Завдяки цій процедурі прискорюється обмін речовин, швидше спалюються калорії, шкіра стає гладенькою і пружною.
Про мінуси цієї процедури
Новачки часто роблять помилку, обмиваючись водою температурою близько 19-18 градусів. Ризик підхопити застуду або вірус, використовуючи воду такої температури, збільшується в кілька разів, оскільки захисні механізми починають працювати під час обмивання водою нижчої температури.
Тому, щойно ви звикли до двадцятиградусної температури води, одразу ж перемикайтеся на холодну.
Не рекомендується контрастний душ людям із захворюваннями крові, серцево-судинної системи, у разі тромбофлебіту, злоякісних пухлин.
Пам'ятайте, для того, щоб контрастний душ пішов на користь, потрібно приймати його правильно.