Запалення аденоїдів у дітей
З настанням холодів і вогкості у дітей підвищується навантаження на стійкість імунітету. Причому страждають як зовсім крихітки, так і більш-менш дорослі діти. Проблема, що виникає найчастіше - ГРВІ, які переходять у запальні процеси в аденоїдах. Зниження слуху, утруднене носове дихання, часті застудні захворювання - це перші ознаки необхідності відвідування ЛОРа.
Ступені збільшення аденоїдів Існує три ступені аденоїдиту, або збільшення аденоїдів.
- 1-й ступінь збільшення аденоїдів: набряк закриває одну третину носоглотки. У дитини нормалізовані дихальні та слухові процеси.
- 2-й ступінь збільшення аденоїдів набряк закриває половину носоглотки. Під час сну дихання дитини порушується, вдень же у дитини погіршується слух через перекриття слухових євстахієвих труб.
- 3-й ступінь збільшення аденоїдів носоглотка перекрита повністю, дихання та слух постійно ускладнені.
Навіть на першій стадії збільшення аденоїди потребують лікування. Пущений на самоплив запальний процес може дати як результат захворювання верхніх дихальних шляхів (хронічні риніти й отити). Тому в разі тривалого нежитю необхідно насамперед іти до ЛОРа. Особливо актуальним це є для дітей дошкільного віку. За рахунок постійного зростання розмір носоглотки збільшується і дихати стає легше, але проблема нікуди не дівається.
Способи лікування аденоїдів.
- Консервативні способи. Це засоби для придушення запалень, промивання і фізіотерапія. Промивання призначаються і проводяться лікарем за допомогою носоглоткового душу. Фізіотерапія складається з кварцування носа і горла.
- Лазерне видалення аденоїдів. Даний спосіб є одним з найшвидших способів якнайшвидше позбутися запалення. Видалення аденоїдів за допомогою лазера є малотравматичним, безболісним і має аналгезуючий ефект. Його варто використовувати в тому разі, якщо в дитини крайній ступінь запалення аденоїдів. В іншому випадку через рік - два запалена тканина може розростися заново.
- Кріолікування аденоїдів. Це один із щадних способів лікування. Ця процедура короткочасна і проводиться за допомогою кріоаплікатора, який акуратно вводиться в ніс дитині. Кріолікування аденоїдів можна проводити, починаючи з трьох років. Курс кріолікування складається з двох-трьох процедур, кожна з яких проводиться раз на місяць - півтора.