Ускладнення при аденоїдах у дітей
Багато батьків рано чи пізно стикаються з такою проблемою, як аденоїди у дітей. Запалення глоткових або носоглоткових мигдаликів являє собою вельми неприємне захворювання з можливими серйозними наслідками. Плюс полягає в тому, що симптоми аденоїдів дізнатися досить легко. Для дітей з аденоїдами характерне утруднене носове дихання вдень, сопіння і хропіння під час сну, галасливий вдих і видих ротом під час фізичних навантажень. Проблеми з аденоїдами виникають зазвичай у віці від 3 до 10 років. Дуже важливо почати лікування вчасно, щоб уникнути подальших ускладнень, мова про які піде далі.
Очевидні наслідки при тривалому вдиханні повітря через рот.
Носове дихання сприяє очищенню, зігріванню та зволоженню отримуваного повітря. У такому разі в організм дитини потрапляє менше інфекцій і вірусів, пилу та різних мікрочастинок, а також зменшується ризик застудитися під час ковтання холодного повітря. При вдиханні через рот ситуація повністю протилежна. У результаті в дитини виникають:
- часті застуди та нежить;
- різні захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів (ларингіти і фарингіти, ангіни, бронхіти, трахеїти, пневмонія);
- алергічні прояви.
За тривалої тривалості аденоїдиту проявляються нові симптоми.
- Порушується слуховий і мовленнєвий апарати, іноді значно.
- Дитина може погано вимовляти окремі літери, гугнявити.
- У результаті вона стає менш уважною, часто дратується.
- Нерідко розростання аденоїдів призводить до отитів, головного болю.
- Найчастіше організму починає не вистачати кисню, особливо в головному мозку.
- Перестає правильно розвиватися нервова система.
- Іноді спостерігається енурез.
- З'являються проблеми з органами черевної порожнини.
- Змінюється склад крові.
Згодом у дитини може проявитися "аденоїдний тип обличчя", для якого характерні постійно прочинений рот, апатичний і неуважний вигляд. Верхня щелепа стає подовженою, нижня починає злегка відвисати. Змінюється прикус. Часто деформується скелет: з'являються запалі груди, вузькі плечі.
Обов'язкова порада всім матусям, які піклуються про своїх дітей. При підозрах на аденоїди, негайно звертайтеся до лікаря. Самолікування може спричинити непотрібні наслідки, про які ми щойно розповіли.