Як зміцнити здоров'я дитини навесн
Навіть дорослий організм може болісно відреагувати на сезонні зміни, що вже говорити про дитячий. Якщо ви замість весняного настрою, помічаєте у вашої дитини слабкість, сонливість і втому, знайте - це весняне нездужання, якого можна уникнути, якщо дотриматися низки простих рекомендацій.
Пийте вітаміни Діти часто хворіють узимку, після чого їхній організм потребує зміцнення. Щоб зимові застуди не змінилися весняними, необхідно зміцнити імунітет дитини, наприклад, вітамінним комплексом. Вітаміни мають відповідати віку дитини. Тому перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся у педіатра.
Пам'ятайте, що передозування вітамінів може бути дуже небезпечним для дитячого організму (наприклад, таких вітамінів, як D, E, K). Зазвичай вітаміни рекомендують дітям, старшим за 1 рік, зі зниженим імунітетом.
Здоров'я дитини також можна зміцнювати за допомогою трав, якщо вашому малюкові вже виповнилося три роки. Як правило, курс лікування триває 2-3 тижні.
Гуляйте на свіжому повітрі Ідеальний варіант - прогулянка в парку з відвідуванням дитячого майданчика. Для дитини важливо отримувати порцію вітаміну D, а також зміцнювати м'язи шляхом фізичних навантажень. Врахуйте, що на дитині має бути на один шар одягу більше, ніж на вас, оскільки погода навесні дуже мінлива.
Грайте з дитиною. Фізично активні діти швидше засвоюють інформацію, у них більш розвинене логічне мислення.
Висипайтеся Здоровий сон - необхідна умова для нормальної роботи організму. Якщо дорослому треба спати не менше 8 годин на добу, то для дітей - щонайменше на кілька годин більше. Дитина віком від народження до 4 місяців має спати 6-9 годин на день і 5-9 годин у нічний час. У віці 4-8 місяців їй необхідно від 2 до 5 годин сну вдень і близько 10 годин у нічний час.
Однорічний малюк має спати від 1, 5 до 4 годин протягом дня і 10-12 годин уночі. Щойно дитині виповнилося 2 роки, їй уже можна спати від 0,5 до 2 годин сну протягом дня і близько 11 годин безперервного сну вночі.
Зверніть увагу на меню Для повноцінної активності дитині необхідно правильно харчуватися. Найкраще джерело вітамінів для малюка - материнське молоко. Якщо ваш малюк старший, можна годувати його салатами зі свіжих овочів. Можна зробити суміш із фруктів або овочів у баночках.
Для діток обов'язковими інгредієнтами в меню мають бути: м'ясо, риба і яйця. М'ясо необхідно подавати дитині маленькими порціями в середньому 5 разів на тиждень. Рибу - 1-2 рази на тиждень. Яйця потрібно їсти 3-4 рази на тиждень, але в жодному разі не давайте дитині сирі яйця, щоб уникнути неприємних наслідків. Малюкові необхідно їсти 4-5 разів на день, невеликими порціями.
Попереду травневі свята, а отже - вихідні на природі. Слідкуйте за поведінкою ваших дітей, дотримуйтесь цих простих рекомендацій. Не одягайте малюків по-літньому, не дозволяйте купатися, не допускайте переїдання дитиною смаженого, борошняного, не пригощайте її занадто часто газованою водою, лимонадом.
Вдалих вихідних вам і вашій родині!