Чому пропадає голос і що з цим робити
Голос може зникнути з різних причин: унаслідок нервового зриву, застуди, через часте навантаження на голосові зв'язки. Втрату голосу також може спровокувати наявність захворювань, пов'язаних із запаленням горла, наприклад, фарингіт або ларингіт.
Ознаки цього захворювання
- поколювання, сухість або першіння в горлі
- зміна тембру голосу: він стає вищим або нижчим
- відчуття клубка в горлі, дискомфорт
- голос стає хрипким, осиплим
- швидко настає втома зв'язок, унаслідок чого людина не може довго говорити
Лікування потрібно починати тільки після з'ясування причини втрати голосу
Якщо зникнення голосу пов'язане із застудними захворюваннями, відновити голос допоможуть полоскання лікарськими травами, відварами. Необхідно пити неміцний чай, компоти із сухофруктів, відвар шипшини, мінеральну воду.
При втраті голосу через сильне навантаження на зв'язки, намагайтеся говорити якомога менше. Рекомендується виключити з раціону спеції, солоні та перчені страви, гаряче і холодне. У розмові потрібно часто змінювати інтонацію - це гарне тренування голосових зв'язок, але в жодному разі не можна переходити на повішені тони.
Якщо через сильний стрес стався спазм голосових зв'язок і голос сів, рекомендується приймати настій собачої кропиви або валеріани. Ці засоби заспокоюють нервову систему, сприяють швидкому відновленню голосу. Двічі на день рекомендується пити "заспокійливий коктейль" - тепле молоко з медом.
У разі втрати голосу необхідно відмовитися від алкоголю, напоїв, що містять кофеїн, не варто вживати в їжу такі продукти, як цитрусові, шоколад або помідори - вони подразнюють горло. Пам'ятайте про те, що не можна говорити пошепки, адже це додаткове навантаження на голосові зв'язки.