Дитячий зміцнюючий масаж. Рекомендації
Дитячий зміцнювальний масаж починає проводитися від трьох місяців і вище. Прийоми дитячого масажу дуже схожі на дії, які виконуються під час дорослого масажу, але, на відміну від них, вони проводяться дуже акуратно, обережно і м'яко.
Зміцнювальний масаж: що це?
Зміцнювальний масаж потрібен для того, щоб дитина набувала імунітету від різних захворювань і розвивалася правильно. Для дитини необхідно отримувати масаж щодня, не пізніше ніж за півгодини до їжі, або не раніше ніж за сорок хвилин після годування.
Небажано здійснювати масаж перед відпочинком, нічним чи денним - сеанс бажаний один раз на день. Під час масажу не слід використовувати креми чи присипки, це не надто корисно для дитини.
Вкрай уважно потрібно стежити за тим, як дитина реагує на масаж - якщо не подобається, краще відразу припинити. Рухи слід направляти по ходу кровоносних судин.
Пам'ятка для батьків: типи масажних рухів.
Перед початком масажу встановіть із дитиною контакт "очі в очі". Легкими дотиками проведіть пальцями від середини чола до скронь, до середини вух - від крил носа, від центру підборіддя - в сторони.
Слід використовувати такі типи масажних рухів під час дитячого масажу:
- Погладжування
- Розминання
- Розтирання
- Вібрація
Погладжування здійснюється на початку будь-якого типу масажу. Воно покращує кровообіг і розслабляє м'язи. Кровопостачання органів поліпшується. Погладжування проводять для верхніх і нижніх кінцівок, живота і спини.
Растирання посідає по праву друге місце в будь-якому, не тільки дитячому масажі. Воно допомагає розслабити м'язи. Для дитини його потрібно проводити подушечками пальців.
Розминання благотворно впливає на нервову систему, заспокійливо діє на суглоби та зв'язки. Для дітей розминку проводять винятково щипцеподібну: м'якими та ніжними щипками розминають спину та сідниці.
Вібрація ділиться на два типи для дітей - струшування і легке постукування пальцями. Останнє слід застосовувати лише після першого року життя, коли вже повністю встановлюється м'язовий тонус. Вібрація добре впливає на обмін речовин в організмі.
Проводити вібрацію слід наприкінці масажу, м'яко, ритмічно і швидко, долоні під час струшування слід накласти на нижню частину грудної клітини дитини, а великі пальці мають бути поруч.