Мішки під очима: причини, симптоми та методи лікування
Якщо ви помітили у себе на обличчі мішки під очима, це ще не привід для паніки - вони можуть з'являтися внаслідок недосипання або вживання великої кількості рідини перед сном. Однак, якщо мішки спостерігаються постійно - це може бути симптомом серйозного захворювання.
Як утворюються мішки під очима
Очне яблуко з усіх боків оточене жировою тканиною, яка захищає його від ушкоджень. Жирова тканина називається періорбітальною клітковиною. Її від очного яблука відокремлює прошарок сполучної тканини - мембрана, яка не дає клітковині виходити за межі очниці. Мішки під очима з'являються внаслідок розтягування мембрани і зниження її еластичності або через розростання періорбітальної клітковини.
Причини виникнення мішків під очима у здорових людей:
- недосипання, якщо на сон іде менше 8 годин на добу
- вживання продуктів, які містять сіль, оскільки вона затримує воду в організмі та викликає спрагу
- за кілька днів до менструації у жінок можуть з'являтися мішки через підвищення рівня естрогену, що також провокує застій води в організмі
- передозування алкоголем
- вікові зміни, внаслідок яких шкіра втрачає пружність і еластичність
Як правило, достатньо одного дня, щоб мішки під очима зникли повністю, якщо людина не продовжує зловживати шкідливими звичками. Вони можуть з'являтися внаслідок вікових змін шкіри, але в цьому разі вони не збільшуються і не поєднуються з іншими симптомами.
У яких випадках мішки під очима є симптомами захворювань
- Поява мішків супроводжується болями в лобі, під очима, закладеністю носа, мішки з'являлися протягом кількох днів. Ці симптоми можуть вказувати на етмоїдит - запалення етмоїдальних синусів або гайморит - запалення гайморової пазухи носа.
- Мішки з'явилися протягом кількох хвилин, паралельно спостерігається біль і почервоніння в очах, виділення з носа, чхання. Якщо всі ці симптоми з'явилися після контакту з пилком, пилом, тваринами, вживання певних продуктів, це ознаки алергічної реакції. Як правило, болю і температури не спостерігається.
- Мішки з'явилися за одну ніч, у хворого висока температура, порушення сечовипускання, біль у попереку. Це симптоми запалення нирок: пієлонефрит або гломерулонефрит.
- Збільшення обсягів жирової тканини під очима виникло на тлі порушення роботи щитоподібної залози, шия може збільшитися в розмірах, ковтання ускладнене. Ці симптоми вказують на наявність таких захворювань, як зоб, пухлини щитоподібної залози.
- Поява мішків під очима у жінок супроводжується слабкістю, депресією, збільшенням маси тіла, порушенням місячного циклу. Це вказує на порушення роботи щитоподібної залози - гіпотиреоз.
- За серцевої недостатності мішки під очима виникають поступово, до вечора збільшуються, вранці зникають, спостерігаються набряки на ногах, задишка, втома.
Якщо мішки під очима не супроводжуються перерахованими вище симптомами і не пов'язані із захворюваннями, достатньо дотримуватися таких рекомендацій:
- спіть не менше 8 годин на добу
- не зловживайте алкоголем
- випивайте 1,5-2 літри води на добу
- харчуйтеся правильно, за можливості не вживайте велику кількість солі та спецій
- щоб швидко позбутися мішків під очима, вранці після пробудження проведіть навколо очей кубиками льоду - холод призводить до звуження судин, зникнення набряків.
Якщо поява мішків під очима супроводжується перерахованими вище симптомами, у жодному разі не намагайтеся лікуватися самостійно, необхідно відразу звернутися до лікаря.