Небезпека родимками: чи є вона?
Вважається, що родимки призводять до раку. Частково це правда, але заради справедливості варто визнати, що деякі родимки абсолютно безпечні.
Види родимок.
Найбільш нешкідливі - це плоскі родимки. Їх забарвлення можливе від рожевого до темно-коричневого, вони можуть розташовуватися по всьому тілу. Засіб безпеки щодо них: такі родимки не повинні потрапляти під прямі сонячні промені.
Більш неприємними є опуклі родимки, особливо якщо вони розташовані в тих місцях, де постійно ушкоджуються через побутові чинники, наприклад, одяг чи гребінець. За ними необхідно стежити, і якщо раптом така родимка починає збільшуватися в розмірах, слід звернутися до лікаря.
Коли слід звернутися до лікаря?
До лікаря необхідно звертатися, якщо з'являється родимка, яка починає:
- Кровоточити;
- Раптово змінювати розміри;
- Змінювати форму і колір;
- У зоні родимки відчувається печіння або свербіж;
- З'являються окремі вузлики;
Видалення родимки Видаляти родимку необхідно, якщо вона постійно пошкоджується. У жодному разі не намагайтеся самостійно видаляти родимки. Існує стійкий міф, що якщо перев'язати родимку шовковою ниткою, вона відпаде сама. Це виключно міф, і, намагаючись видалити таким чином родимку, ви можете занести інфекцію, через що родимка виросте в розмірах.
Методи видалення:
Методи видалення родимок вкрай різноманітні. Ви можете видалити родимку за допомогою лазера, радіохвильової коагуляції, хірургічним методом або кріолікуванням. Перед будь-яким із цих методів потрібна консультація у фахівця, для того, щоб переконатися, що це доброякісне утворення.
- 1. лазерна терапія. Видалення відбувається під анестезією. Суть процедури полягає в тому, що за допомогою лазерного променя, який проникає в родимку, вона випаровується. За рахунок коагуляції судин немає крові. Загоєння відбувається протягом тижня - двох, у цей час на місці родимки утворюється скоринка. Поки скоринка не відпаде, це місце не можна мочити і змащувати засобами, що містять спирт.
- 2. Радіохвильова терапія. Суть цієї процедури в тому, що високочастотні радіохвилі фокусуються на одній проблемній точці, і під їхнім впливом вона випаровується. Це безболісний процес, який триває близько двадцяти хвилин. Відсутня кровотеча і механічна травма тканин. Після операції протягом тижня слід забезпечувати спеціальний догляд за ранкою.
- 3. Хірургічний метод. Плюси цього методу в тому, що протипоказань для нього вкрай мало. У вас не повинно бути інфекційних і запальних захворювань, а також герпесу. Суть методу: протягом години родимка видаляється скальпелем під місцевою анестезією, після чого ранка зашивається. Мінус цієї процедури: може залишитися шрам.
- 4. Кріолікування. Даний метод полягає в тому, що за допомогою змоченого в рідкому азоті кріоаплікатора відбувається руйнування і відторгнення патологічної тканини. Здорові тканини після цього регенерують досить швидко, при цьому не залишаючи шрамів. Плюси: операція відбувається досить швидко, не має протипоказань і обмежень за віком. Мінуси: якщо у вас алергія на холод, цей метод не для вас.
У деяких випадках родимки здатні перероджуватися в меланому (рак шкіри). Тому, якщо ви помітили, що будь-яка з ваших родимок змінює колір, тріскається або кровоточить - одразу ж ідіть до дерматолога.