кріолікування
Гіпертрофії язичної мигдалини

Гіперплазія язичної мигдалини діагностується відносно рідко, оскільки вона викликає симптоматику, подібну до хронічного фарингіту, і область гортано-глотки часто оглядається неуважно.

Характерними ознаками розростання лімфоїдної тканини в області кореня язика є:

  • порушення ковтання;
  • відчуття стороннього тіла в горлі;
  • безпричинний сухий кашель.

Основною причиною гіпертрофії язичної мигдалини є запальні процеси ротоглотки.

Прием ведет

Cтась Володимир Григорович
хірург-оториноларинголог вищої категорії
Стаж работы: 31 рік

Первинна консультація і огляд лікаря 500 грн.

При проведенні процедури консультація безкоштовна

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом

Лікування запалення язичної мигдалини
Рассказывает

Стась Володимир Григорович
хірург оториноларинголог вищої категорії

-25%

При купівлі всього курсу лікування 

Детальніше

Консультацию и лечение осуществляется по предварительной записи

Все вопросы о криолечении вы можете задавать нашим специалистам в консультациях
на сайте или соцсетях (044) 353 20 06

Записаться на прием

Переваги кріолікування

Метод Кріотерапії

  • Безболісний
  • Без протипоказань до лікування
  • Без використання медикаментів
  • Без пошкодження або видалення важливих для імунітету лімфаденоїдних тканин
  • Не потребує реабілітації або госпіталізації

Традиційні методи

  • Лікування часто супроводжується неприємними відчуттями, болісне
  • Існує ряд протипоказань
  • Вимагає застосування ліків
  • Пошкоджує або видаляє тканини при використанні методик
  • Вимагає відновлення після процедур

Лікування гіпертрофії язичної мигдалини

При сильній гіпертрофії язичної мигдалини показано її хірургічне видалення, альтернативою якому є її кріодеструкція з подальшим частковим некрозом і зменшенням структури в обсязі.

Етапи лікування

  • Консультація ЛОР лікаря і визначення лікування.
  • Проведення процедури кріолікування.
  • Одужання, дотримання рекомендацій лікаря.

Зазвичай хворі з гіпертрофією язикових мигдалин скаржаться:

  • на відчуття тиску, що проектується в область під'язикової кістки;
  • відчуття стороннього тіла в глотці;
  • кашель, іноді ларингоспазм.

Ці скарги не є специфічними для гіпертрофії язичної мигдалини. Тому їх оцінка вимагає обережності. Іноді хворі з гіпертрофією язикових мигдалин скаржаться на напади кашлю.

Гіпертрофія мигдалин має три ступені перебігу. В процесі оцінки рівня їх збільшення лікар оглядає простір, який вони займають між передньою дужкою неба і середньою лінією глотки. Якщо кожна мигдалина заповнює близько 30%, тоді діагностується гіпертрофія першого ступеня. Відповідно, займаючи дві третини простору, хвороба характеризується другим ступенем. Повне заняття запаленими миндалинами області носоглотки визначає крайню ступінь гіпертрофії. У будь-якому випадку збільшення цих утворень вже само по собі несе негативні наслідки. Друга і третя ступінь гіпертрофії не дає можливості людині нормально дихати, а також безперешкодно проходити їжі в стравохід.

Лікування при гіпертрофії мигдалин у дітей

Гостре запалення даної області має на увазі необхідність систематичного курсу лікування, спрямованого на зняття симптомів захворювання. При цьому рекомендується призначення медикаментозних препаратів, що сприяють зміцненню імунної системи. Якщо говорити про інфекції бактеріального типу, яка проникла в дитячий організм, то в таких випадках неминуче використання антибіотичних засобів.

Якщо у дитини є алергія або стравохідно-глотковий рефлюкс, до терапії необхідно застосувати індивідуальний підхід. При цьому лікування гіпертрофії мигдалин має супроводжуватися наглядом гастроентеролога або алерголога.

Необхідність оперативного втручання

Існує два способи хірургічного втручання при даному захворюванні:

  • аденотомія, що передбачає повне видалення аденоїдів;
  • тонзилотомія, в ході якої розмір мигдалеподібних відростків зменшується.

Безпосередньо перед здійсненням обох видів операції педіатр повинен призначити повне обстеження організму пацієнта, зокрема – комплекс аналізів крові. Вся операція відбувається протягом 10-30 хвилин з використанням загального наркозу. Якщо під час або після процедури не спостерігалися ускладнення, хворий виписується з клініки в той же день.

У дуже рідкісних випадках оперативне втручання на мигдалинах відбувається двічі. Це може бути викликано дуже серйозними порушеннями в системі імунітету людини або стати наслідком стравохідно-глоткового рефлюксу. Однак дані захворювання далеко не завжди призводять до повторного утворення мигдалин.

Багато лікарів вважають, що аденотомія не здатна привести до зниження імунного захисту організму. На відміну від тонзилектомії, яка є причиною підвищення вразливості до інфекційного впливу протягом півроку після здійснення операції.

Слід зазначити, що гіпертрофія язикової мигдалини повинна діагностуватися дуже ретельно. В першу чергу фахівець зобов'язаний зрозуміти, чи є приводом до утворення захворювання черговий вплив інфекційних збудників на імунітет. Якщо так, то відкрите хірургічне втручання може принести відмінний результат.

Однак варто пам'ятати про таку групу пацієнтів, у яких є алергія або інші стани, що ослабляють імунну захист. В цьому випадку увагу слід приділяти в першу чергу головній хворобі. Але навіть тут є вихід – застосування кріолікування гіпертрофії язичної мигдалини, що є ідеальним рішенням для пацієнтів молодшого віку.

Методика безболісна і не має протипоказань. До того ж процедура проводиться без застосування медикаментозних препаратів. Вона абсолютно безпечна для лімфатичних тканин, що виконують головну захисну функцію в організмі. Тому такий спосіб лікування рекомендують лікарі безлічі сучасних клінік.

Записаться на прийом