кріолікування
Риніту

Кріолікування, так само відоме як кріодеструкція ринітів, зарекомендувало себе безкровною альтернативою хірургічному втручанню та є найбільш безпечним методом лікування.

Нешкідливе кріолікування риніту і для алергіків – вилікувати риніт кріотерапією можна не залежно від віку та стану здоров'я. Найголовніше – це відсутність алергії на холод та ремісія гострих захворювань. Після процедури лікаря потрібно відвідати лише один раз – для очищення носа.

Прием ведет

Стась Павло Володимирович
хірург-оториноларинголог першої категорії
Стаж работы: 11 років

Первинна консультація і огляд лікаря 500 грн.

При проведенні процедури консультація безкоштовна

Консультація і лікування здійснюється за попереднім записом

Лікування та профілактика вазомоторного риніту
Рассказывает

Стась Володимир Григорович
хірург оториноларинголог першої категорії

-25%

При купівлі всього курсу лікування

Детальніше

Консультацию и лечение осуществляется по предварительной записи

Все вопросы о криолечении вы можете задавать нашим специалистам в консультациях
на сайте или соцсетях (044) 353 20 06

Записаться на прием

Переваги кріолікування

Метод Кріотерапії

  • Безболісний
  • Без протипоказань до лікування
  • Без використання медикаментів
  • Без пошкодження або видалення важливих для імунітету лімфаденоїдних тканин
  • Не потребує реабілітації або госпіталізації

Традиційні методи

  • Лікування часто супроводжується неприємними відчуттями, болісне
  • Існує ряд протипоказань
  • Вимагає застосування ліків
  • Пошкоджує або видаляє тканини при використанні методик
  • Вимагає відновлення після процедур

Хронічний риніт: лікування

Безболезненно вылечить ринит возможно, особенно если вовремя обратиться к врачу. Одна из наиболее безопасных на сегодня методик, с помощью которых можно вылечить хронический ринит и другие его виды, является криолечение ринита.

Безболісно вилікувати риніт можливо, особливо якщо вчасно звернутися до лікаря. Одна з найбільш безпечних на сьогодні методик, за допомогою яких можна вилікувати хронічний риніт та інші його види, є кріолікування риніту.

Цей метод полягає в обробці слизової кріоаплікатором, який впливає на тканини рідким азотом. Кріоаплікатор не пошкоджує тканини, а значить не завдає болю. Саме тому кріолікування не створює стресу для організму – процедура проходить швидко (близько 30 хвилин) й підходить навіть для найменших дітей.

Нешкідливе кріолікування риніту і для алергіків – вилікувати риніт кріотерапією можна не залежно від віку і стану здоров'я. Найголовніше – це відсутність алергії на холод та ремісія гострих захворювань. Після процедури лікаря потрібно відвідати лише один раз – для очищення носа.

Надалі проведене лікування вазомоторного, хронічного риніту та інших його форм допоможе уникнути рецидивів захворювання, так як процедура надає загартовуючу та стимулюючу дію на організм. Це зміцнює імунітет і допомагає відновити природні функції тканин.

Як проходить кріолікування хронічного риніту?

Лікування алергічного риніту часто зводиться до усунення неприємних симптомів, які потім все одно поновлюються. У більшості випадків алергічного риніту лікування здійснюється самостійно антигістамінними препаратами, які надають ряд побічних ефектів і не допомагають в усуненні захворювання.

Консервативне (медикаментозне) лікування вазомоторного та алергічного риніту досить часто показує себе неефективним. Саме тому лікарі нерідко застосовують оперативне лікування хронічного риніту.

Кріодеструкцію проводять, використовуючи місцеву анестезію. Тобто рідким азотом обробляються безпосередньо пошкоджені зони.

В першу чергу на них наноситься анестетик. Після чого в кожну ніздрю вводиться тонкий кріоаплікатор, що представляє собою трубочку, виготовлену з особливих холодостійких матеріалів.

З періодичністю в 1-2 хвилини кріоаплікатор обробляє пошкоджену поверхню рідким азотом. В цей час і відбувається вплив на тканини, який допоможе не тільки подолати захворювання, але й уникнути рецидивів надалі.

Процедура допомагає надійно зупинити вазомоторний та хронічний риніт, лікування яких традиційними способами триває довше і в багатьох випадках є неефективним. Також кріолікування дає результат при затяжних ринітах. Пацієнту достатньо кількох процедур, щоб назавжди позбавитися від такого діагнозу.

Після того, як проходить кріолікування риніту, допускаються легкі больові відчуття в області носа (30-40 хв.) Але найчастіше процедура і період після неї протікають безболісно, а це забезпечує комфорт для пацієнтів і можливість нормально функціонувати. Особливо важливо це, коли на лікування поступають діти.

Після проведеної процедури дихання буде утруднено протягом двох або трьох днів. Однак не хвилюйтеся, адже це лише тимчасові незручності. Протягом цього періоду нормальними є водянисті виділення з порожнини носа.

Після закінчення цього часу лікар проводить ще одну процедуру – так званий «туалет порожнини носа». І ось після цієї процедури носове дихання поліпшується, виділення також припиняються.

Таким чином серія етапів лікування підходить до завершення. Запальні процеси в порожнині носа проходять до 7-10 дня.

До цього часу повністю відновлюється слизова оболонка носа, і що найголовніше – відновлюється нормальна функція дихання.

Етапи лікування

  • Консультація ЛОР-лікаря і визначення лікування
  • Проведення процедури кріолікування
  • Одужання, дотримання рекомендацій лікаря

Про захворювання

Ефективність кріолікування ринітів науково доведена ще 50 років тому. Кріолікування дуже популярно за кордоном, так як має ряд істотних переваг перед іншими досить болючішими методиками в отоларингології.

На озброєння українських лікарів «лікування холодом» ринітів прийшло не так давно, хоча перші розробки кріомедицини належать саме вітчизняним ученим. Також в країні створено Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, який проводить фундаментальні дослідження й розробляє нові напрямки в цій галузі.

За короткий період появи методики кріолікування ринітів в Україні написано багато наукових праць, статей, які описують ефективність такого лікування в отоларингології. Інформація про кріолікування ринітів, не переобтяжена науковою термінологією, опублікована й доступна в таких популярних газетах: Московський комсомолець і Комсомольська правда в Україні.

Риніт, або простіше кажучи, запалення слизової носа – одне з найбільш поширених захворювань. Форм риніту налічується досить багато, серед яких: риніт інфекційний, риніт атрофічний, гіпертрофічний риніт та ін.

Згідно з міжнародною класифікацією інфекційний риніт прийнято виділяти гострий і хронічний.

Гострому риніту властиві три фази розвитку:

Перша (рефлекторна) стадія швидкоплинна, є наслідком переохолодження і може тривати до декількох годин. Спочатку судини спазмуються, а потім розширюються, що призводить до набряку носових раковин.

Друга (катаральна) стадія може тривати два-три дні і є результатом вірусного інфікування. На цьому етапі характерна закладеність носа, рясні (прозорі й водянисті) виділення з носа, знижується нюх.

Третя стадія включає в себе бактеріальне запалення. Повністю або частково відновлюється носове дихання і нюх. Однак виділення з носа стають слизисто-гнійними і набувають більш густу консистенцію.

Хронічний тип включає в себе вазомоторний та алергічний риніти.

Вазомоторний риніт характеризується порушенням тонусу кровоносних судин, що знаходяться під слизовою носової порожнини. Відрізняється тим, що закладеність виникає тільки в частині носа з того боку, на якій ви лежите.

Алергічний риніт викликається тим, що на слизову носа потрапляє алерген. За деякими даними в різних країнах таким недугом страждає від 1-го до 40 відсотків людей. При легкому ступені перебігу захворювання не впливає настільки сильно на повсякденну активність людини, а також на її сон. А ось при середньому і тяжкому перебігу хвороби ці показники погіршуються.

Чутливим до алергенів різного роду людям варто уникати зайвого контакту зі збудниками. По можливості варто рідше виходити на вулицю, користуватися сонцезахисними окулярами, гуляти після дощу. Якщо ж реакція відбувається на харчовий алерген, потрібно дотримуватися відповідної дієти.

Записаться на прийом